М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
vtrnnst
vtrnnst
18.07.2022 20:24 •  История

Причины побед монголов на руси в 1237 1242 гг

👇
Ответ:
YULEMESLEILAA
YULEMESLEILAA
18.07.2022
У монголов войск было больше и они были намного сильнее 
4,5(80 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
наира203
наира203
18.07.2022

Ярослав Мудрий (978—1054)

Перш ніж стати Великим князем Виївським, Ярослав княжив у Ростові та Новгороді. Лише у 1025 році Ярослав остаточно затвердився в Києві і став «самовладарем» на Русі. Із цього часу великий князь відмовився від ролі полководця і став одним із найвидатніших просвітителів східнослов’янського світу і політиком, який підніс на нечувану висоту авторитет Давньоруської держави.

Велич Ярослава полягала не в політичних успіхах і не у вдалих війнах, а в його невтомній праці, спрямованій на внутрішній устрій руських земель. Князь доклав чимало зусиль для подальшого поширення християнства на Русі, а для цього були необхідні освіта і підготовка руських священнослужителів. Він заклав храм святої Софії, пишно прикрасивши його фресками та мозаїкою; там же було зведено монастирі Святого Георгія і Святої Ірини. Прообразами цих будівель слугували споруди Константинополя і Єрусалима.

За часів Ярослава широко перекладалися слов’янською мовою рукописні грецькі книги. Князь був пристрасним книголюбом, скуповував сувої та рукописи і віддавав їх у бібліотеку Софійського собору, яка була доступною для загального користування. Для поширення грамоти він повелів духівництву навчати дітей, і деякі училища того часу налічували до трьохсот учнів. При Ярославі було складено «Руську правду» — збірник законодавчих настанов, які діяли на Русі. Він будував нові міста, захищав торговельні шляхи від кочівників, розвивав відносини із Заходом.

Ярослав помер у Вишгороді під Києвом у віці 76 років, ще за життя розподіливши київські володіння між синами. У своєму заповіті мудрий правитель застеріг своїх спадкоємців від суперечок і міжусобиць і заповів жити у братній любові.

4,8(82 оценок)
Ответ:
mymi10
mymi10
18.07.2022
1)1. Ненападении и соблюдение нейтралитета в любом конфликте. 2. Открытости в отношении западных демократов, учитывая что частной смены правительств. Отсутсивует какую либо преемственность в сфере внешней политики.
2)Изменение на международной арене после ВОв и реальную угрозу ядерного оружия.
4)Были подписаны с Ираном, Турцией, Афганистаном - это соглашения сферу влияния Советской России на востоке. Позже с Монголией означал установление протектатора СССР с Монголией,и укрепили революцию и режим вождя Сухэ-Батора. 6)На постоянные провокации Польши. Не нужнг было начинать Варшавский поход.
4,4(45 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ