Київська Русь: походження і розселення східнослов’янських племен. Реферат
У рефераті подано відомості про походження і розселення східнослов’янських племен б життя
Слов'яни є автохтонним (корінним) населенням Європи індоєвропейського походження. Індоєвропейці, широко розселившись по Європі і Азії, дали початок багатьом народам, у тому числі і слов'янам.
Як окрема етнічна спільність, слов'яни сформувалися на початок нашої ери. Ряд істориків ототожнюють слов'ян із венедами. Перші письмові згадки про слов'ян (венедів) зустрічаються у римських авторів І-ІІ ст. н. е. - Плінія, Тацита, Птоломея. На думку більшості вчених, батьківщина слов'ян охоплювала територію від середньої течії Дніпра до Вісли.
Звідси, в ІІ-VІІ ст. н. е. - в період Великого переселення народів - слов'яни широко розселилися у всіх напрямках. В результаті слов'янський етнос розпався на три гілки: західних слов'ян, південних слов'ян і східних слов'ян. Східні слов'яни розселилися на території сучасної України, Білорусії, частково Росії (Ока, верхня течія Волги).Західні слов'яни дали початок полякам, чехам, словакам, лужицьким сербам.
Південні слов'яни - болгарам, сербам, хорватам, словенцям, боснійцям, македонцям, чорногорцям.
Східні слов'яни - українцям, росіянам, білорусам.
З II ст. н. е. на території України між Дністром і Сіверським Дінцем розселилися племена антів, що входили до складу дніпро-дністровської групи черняхівської культури, добре дослідженої на сьогоднішній день (досліджено більше 2 тис. поселень).
на Куликовом поле не было никакого московского князя, Разборка происходила между удельным князем костромским Дмитрием, по прозвищу Донской, и удельным князем рязанским Олегом. Оба претендовали на владение мордовской деревней Москва. Дмитрий первым занял деревню Москву, а Олег считал, что Москва положена ему в удел, и пошёл на Москву бить морду Дмитрию, а на выпросил у Великого хана Золотой Орды Тохтамыша тумен
под командованием хана Мамая. Дмитрий оказался хитрее и мастеровитие в военном деле, и разбил войско Олега. Олег и Мамай бежали с поля боя. Тохтамыш не простил Мамаю поражения, и Мамай был зарезан в Крыму. А через два года в 1382 году сам Тохта пришёл к Москве, Дмитрий трусливо сбежал в Кострому, Тохта захватил и сжёг Москву. Вот такая история была на самом деле, а в учебнике истории написана полная хрень про Куликовскую битву, которая, кстати, на самом деле произошла на Кулижках в 2-2,5 км от Москвы. На месте этой битвы в 1936 году был построен завод "Октябрь", кости захороненных воинов этой битвы вывозили самосвалами на
Объяснение: