Объяснение:
Відомий американський політик та вчений Бенджамін Франклін народився 17 січня 1706 року у Бостоні, в багатодітній сім'ї (17 дітей) миловара Дзозайя Франкліна. Грошей в сім'ї не вистачало і хлопчик зумів закінчити лише два шкільні класи. Решту знань він отримав самостійно, з книг.
Бенджамін Франклін
У 12 років Франклін йде вчитися друкарській майстерності до одного з своїх старших братів. Незабаром він вивчає всі премудрощі професії і стає висосокласним друкарем.
У 1727 році Бенджамін Франклін засновує власну друкарню, в якій він довгі роки видає «Пенсильванську газету» і «Альманах бідного Річарда».
Бенджамін Франклін швидко зростає в плані особистого розвитку.
У 1928 році він виступає засновником дискусійного кружка торговців і ремісників, який через 15 років буде перетворений в Американське філосовське суспільство, членами якого, згодом, будуть обрані багато відомих вчених того часу.
У 1731 році Бенджамін Франклін засновує першу в Америці публічну бібліотеку, а в 1751 році – Філадельфійську академію, яка, через деякий час, буде перетворена в приватний Пенсильванський університет.
Стрімке зростання особистого фінансового стану і суспільного визнання Франкліна призводить до того, що в 1737 році Франкліна обирають на посаду поштмейстера Пенсильванії, а через 16 років – і всіх північноамериканських колоній.
В цей період життя, Франклін приділяє значну увагу своїй науковій діяльності, насамперед у сфері використання електрики. Найбільш відомі з його досягнень це: винахід громовідводу, пояснення принципу роботи лейденської банки, застосування електричної іскри для займання пороху. Також Франклін учавствуєт у вимірюванні глибини, ширина і швидкості Гольфстріму і отримує патент на винахід крісла-гойдалки.
У 1757 році Франклін отримує призначення до Лондона для захисту інтересів Пенсильванії, повернувшись з якого в 1775 році, він тут же обирається делегатом 11 континентального Конгресу, де бере безпосередню участь в розробці Декларації незалежності. У ній відображена концепція Франкліна про такі невід'ємні права людини як право на життя, на власність і на свободу.
Після конгресу Франклін ще раз прямує до Франції для проведення переговорів стосовно фінансування потреб американської революції.
Через 2 роки після повернення до Америки, в 1787, восьмидесятиоднорічний Бенджамин Франклін бере активну участь у проведенні Конгресу щодо ухвалення американської Конституції.
Помер Бенджамін Франклін 17 квітня 1790 року. На його похорон зі всіх кінців країни прибуло більше 20 тисяч чоловік.
Як визнання досягнень Франкліна перед американським народом, його портрет зображений на стодоларових купюрах Федеральної Резервної Системи США.
3)Прямой наследник Ивана Грозного, пусть и незаконнорожденный, был конкурентом узурпатору Борису Годунову.
После смерти Федора Иоанновича тот de jure взял власть в свои руки. На Руси началось Смутное время, во время которого имя царевича Дмитрия стало прикрытием для множества самозванцев, и у каждого была своя версия "чудесного "
3)Династический кризис конца 16 века выливался из правления Ивана Грозного. Не оставив твердого в решениях наследника (Федор Иванович не участвовал в принятии важный государственных решений), Иван IV обрек страну на кризис династии, а значит и на кризис всего государства. После смерти Федора Ивановича прямых наследников у Рюриковичей не осталось. Однако власть не могла достаться родовитому или популярному человеку, нужен был потомок царя, имеющий право на трон. Дело осложнялось тем, что младшие ветви династии Рюриковичей имели весьма зыбкие права на трон и не могли претендовать напрямую, так как родство было неблизким. Основными кандидатами на престол стали Федор Романов, Борис Годунов, Федор Мстиславский и Богдан Бельский. В результате было решено выбрать царя на Соборе 1598 года. Царем был выбран Борис Годунов. Однако большая часть боярства проигнорировало это решение и возложила корону на Симеона Бекбулатовича, объяснив это тем, что его род принадлежит к династии Золотой Орды. Также именно он заменил Ивана Грозного при его временном отречении от престола. В результате борьбы Годунову удалось победить боярство и заручиться поддержкой армии и Церкви. Короновался Борис 3 сентября 1598 года в Успенском соборе. Однако устранение политических оппонентов это не решило проблемы законности власти. Ведь царь выбранный людьми, а не данный «Божественным промыслом» был малолигитимен и не пользовался большой поддержкой.
4)В Угличе был убит царевич Дмитрий, убийцей считали Бориса Годунова. Устранение соперника якобы ему взойти на престол.