Таким образом, выдвинутую гипотезу можно считать подтверждённой. Благодаря превосходству в тактике и вооружении, испанцы оказались для ацтеков почти непобедимым противником в полевых сражениях. Политическая и административная слабость ацтекского государства не позволила индейцам организовать эффективного сопротивления европейскому вторжению. Более того, значительная часть областей страны поддержала завоевателей, и это стало возможным именно из-за слабой системы управления созданного ацтеками многонационального государства. Появление местных индейских союзников, обеспечивших испанцев носильщиками, позволило им доставить и использовать артиллерию и корабли при штурме Теночтитлана, неоценима была и роль союзных индейских военных отрядов. Эпидемия оспы окончательно ослабила сопротивление ацтеков, не дав им возможности подготовиться к обороне своей столицы. Именно комплекс всех этих причин стал залогом успешного завершения кампании Кортеса, при отсутствии одного или нескольких из них, подобный итог был бы труднодостижим или невозможен, так как наличие у испанцев стального и огнестрельного оружия уравновешивалось огромным численным превосходством индейцев и отсутствием регулярных поставок и подкреплений из испанских владений.
Объяснение:
в инете нашла._.
Из причин успеха завоевания наиболее очевидным представляется рассмотеренное советскими историками военное превосходство испанских конкистадоров.
1.В первую очередь выделяется наличие у испанцев стального оружия
2.Стальные доспехи испанцев также были намного более надежной защитой, чем хлопчатобумажный индейский доспех
3.Наиболее важным преимуществом испанцев было наличие у них боевых коней
4.Огромное значение оказало превосходство испанцев в военной тактике: войско конкистадоров применяло множество тактических схем боя, тогда как ацтеки, чаще всего, просто в лоб нападали на противника всеми силами. Важнейшим фактором успеха была организация испанского отряда, а именно царящая там строжайшая дисциплина. Строгое исполнение приказов командующего и его заместителей позволяло разделять силы.
удачи))
Объяснение:
1. У Олександра Великого були очі різного кольору. А саме карого і блакитного. Це рідкісне явище називається - гетерохромія і зустрічається тільки у 1 % населення Землі.
2.У Олександра було високе обличчя і різкий голос.
3.Неймовірно, але Олександр Македонський був епілептиком, так само як і Юлій Цезарь. До того ж Олександр і Юлій народилися в липні.
4.Олександр, як і його батько - Філіп, страждав скалеотичним розладом шийних хребців.
5.Шия короля була викривлена так, що здавалося, ніби він увесь час дивиться вгору під кутом.
6.Олександр Македонський був невисокого зросту за македонськими стандартами, але при цьому у нього була коренаста тілобудова.
7.У нього погано росла борода, що відрізняло його від іншої македонської знаті.
8.Історики всього світу визнають Олександра Великого, як найбільшого генерала і завойовника за всю історію людства.
9.Олександр не програв жодної військової компанії.
10.Тактичні схеми Олександра викладають у військових академіях і ВНЗ всього світу і сьогодні.
11.Олександр відрізнявся особливою вдачею та імпульсивним характером.
12.Македонський проявляв великий потяг до знань і філософії, дуже любив читати.
13.Завдяки своїй харизматичності і силі духу, Олександр зміг стати Великим вождем для людей.
14.Олександр вчився у великого грецький філософа Арістотеля.
15.Багато хто з учнів, які вчилися з Олександром, стали його друзями і генералами, їх часто називали "Компаньйони".
16.Коня запропонував македонському царю Філіпу II торговець з Фессалії Філонік за 13 талантів, що було величезною сумою в ті часи. Ніхто не міг приборкати норовливу тварину. Олександр схопився на спину коня і поскакав.
17.У батька Олександра було сім дружин, тоді як у самого Олександра були тільки три дружини: Роксана, Парисатіда і Статіра.
18.Сучасні історики говорять, що Роксана була однією з найкрасивіших жінок в Азії. Олександр узяв її в дружини по любові.
19. У Олександра Македонського були два сини: Олександр VI Македонський (від Роксани) і Геракл Македонський (від Барсіни). Обидва його сини були вбиті не повнолітніми.
20.Коня Олександра Македонського звали "Буцефал", що означало "голова бика" або "бикоголовий". Це був вірний супутник Олександра протягом всього шляху в Індію.
21.Олександр назвав більше 70 міст на честь себе і одне на честь свого коня.
22.Від Олександра завжди відмінно пахло.
23.Після перемоги над персами Олександр став одягатися як вони.
24.Причина смерті Олександра залишається однією з найбільших таємниць стародавнього світу.
25.Тіло Олександра зберігали в чані з медом.