Микита Хрущов був першим секретарем ЦК КПРС, головою Ради Міністрів СРСР, очолював бюро ЦК КПРС по Російській РФСР.
Час його правління називають "відлигою", тому що в той період було зменшено ідеологічну цензуру, випущено багато політичних в'язнів, краще досліджено космос, побудовано житлові будівлі, так звані "Хрущовки", було скасовано виплачування податків з приватного господарства, надано нової техніки, запроваджено виплачування пенсії колгоспникам. Також за його ініціативою було очолено жорстоку організацію, яка полягала у розстрілі робітників цехів, яких пропагандою було названо "розкрадачі соціалістичної власності".
Хрущов - це політична особа, яка стрімко прагнула покращити економіку нашої країни. Для досягнення своєї мети був створений проект, який отримав назву "Кукурудзяна епопея". В основі лежали гектари землі, засіяні кукурудзою з метою годування скотарства, у відповідь отримуючи від них певну продукцію. На жаль, ця ідея була невдалою у зв'язку з тим, що вона була посіяна у несприятливих для вирощування умовах, тим самим йому не вдалось досягти своєї мети.
Временные положения» 1867 и 1868гг. внесли изменения в судебное устройство в степи. В Казахстане было введено в действие право и суд Российской империи, хотя частично и оставались действующими обычное право и суд биев, которые были ограничены и при к новой системе управления. Учреждены новые органы судебной власти, военно-судебные комиссии, уездные судьи. В аулах сохранился институт суда биев. Суд кази имел распространение у оседлого населения Сырдарьинской области. При решении вопросов суд биев руководствовался нормами обычного права, а суд кази — только правилами шариата. Новая реформа предоставляла право суда общим присутствиям областных правлений. Высшей судебной инстанцией считался Правительственный Сенат.