У 1227 р. на території Дешт-і-Кипчак було утворено протоказахську державу у складі Золотої Орди — Ак Орда (Біла Орда). Спочатку до неї входили землі північно-східної частини Семиріччя, Приіртишшя, степи до Алатау й Кентау. Межиріччя Яїку, Іргизу, Тоболу та Сарису, приаральських степів та низин Сирдар'ї увійшли до цієї Орди у 14 ст. У період свого розквіту Ак Орда займала майже всю територію сучасного Казахстану крім території Семиріччя, що входила спочатку до держави Чагатаїдів, а потім — до Моголістану. Столицею Ак Орди було місто Сигнак на півдні Казахстану. Держава була заселена як місцевими тюркомовними племенами, так і тими, які перемістилися сюди із східних районів під час набігів Чингісхана
Никон - патриарх во времена правления Алексея Михайловича Романова. Провел крупную церковную реформу, изменив некоторые церковные обряды. После этого события церковь раскололась на два лагеря, это сторонники реформ Никона и старообрядцы (Протопоп Аваакум)
Степан Разин - бунтовщик (1670-1671) во времена правления Алексея Михайловича Романова. Разин и сторонники хоть и не добились успехов (восстание было подавлено, а бунтовщиков казнили), оказали сильное влияние на власть.
Семен Дежнев - мореплаватель, известный своими исследованиями Сибири.
Иван Болотников - бунтовщик (1606-1607).
Пожарский - лидер второго новгородского ополчения (вместе с Мининым), освободили Россию от польских интервентов в годы смуты.
Иван Сусанин - простой крестьянин, который на приказ поляков показать дорогу к Москве, завел их в болото, из которого они не смогли потом выйти. Сам он был убит.
Протопоп Аваакум - противник реформ Никона, старообрядец.