.
8. Родоначальником династії, до якої він належав, був знаменитий статі легендарний Рюрик.
9. Ярослав не вважався основним спадкоємцем Володимира, оскільки він був найстаршим (він був другий, це також важливо), а також кульгав.
10. Шлях Ярослава Мудрого до влади був важкий, і супроводжувався тривалою боротьбою з братами. Після смерті батька Ярослав Мудрий протягом 4 років воював з братами за великокняжий київський престол, здобувши у підсумку перемогу.

11. Кожен брат мав своє місто з округою, своєрідні питомі князівства, а значить і військову силу.
12. Ярослав мав головний «козир» — у його війську були варязькі дружини, а також наймані нормани зі своїми конунгами. Ця військова сила була нечисленною, зате непереможною завдяки високому професіоналізму, якісному важкого озброєння і відвазі.
13. До створення своєї військової сили князь підійшов завчасно і грунтовно — у Новгороді він спорудив «двір для приїжджих», де проживали воїни зі Скандинавії, які були матеріально забезпечені.
14. У цьому дворі знайшов притулок скандинавський конунг Рингссон Едмунд, якого звинувачували у вбивстві Бурицлава, під цим ім’ям, можливо, був святий мученик Борис, син князя Володимира і візантійської принцеси Анни.

15. Дружиною Ярослава була Інгігерда, дочка шведського короля, яка на Русі прийняла ім’я Ірина.
16. Дружиною Ярослава Мудрого був заснований перший в Київському князівстві жіночий монастир.
17. Ярослав Мудрий доклав руку до складання першого на Стародавній Русі зводу законів «Руській правді».
18. Князь дуже любив читати. Його напівлегендарна бібліотека досі розшукується істориками та археологами.
19. Достовірно відомо, що Ярослав Мудрий накульгував. Можливо, саме із-за неможливості особисто блищати на полі бою, він розвивав свої розум та волю. І, судячи з того, що народ прозвав його «Мудрим», дуже успішно.

20. В якості князя Ярослав Мудрий пробув цілих 37 років — значний термін для правителя тієї епохи. Хоча в подальшому рекорд за термінами перебування у влади встановив один з його нащадків, Іван Грозний.
21. Ярослав Мудрий вважав династичні шлюби дуже корисними для зовнішньої політики. Протягом життя у нього було 10 дітей, семеро синів і три дочки, і він через роки став батьком і дідом безлічі європейських правителів.
22. Одним з онуків князя був Володимир Мономах.
23. Син Володимир одружився на Оді, яка була дочкою Шдадского графа Леопольда (місто біля Бремена). Син Ізяслав був чоловіком Гертруди, а її батьком був польський князь Мешко II.
24. Син Святослав одружився на Оді, яка була онукою німецького цісаря Генріха II. Син Ігор вінчався із графинею Орламиндской, німецькою принцесою Кунигундой.
25. Четвертий син Ярослава Всеволод одружився на дочці візантійського імператора Костянтина Мономаха, в цьому шлюбі народився київський князь Володимир Мономах.
Объяснение:
ПЕРВАЯ ИМПЕРИЯ - политический режим во Франции в 1804-1814 и 1815 годах.
18 мая 1804 года сенатус-консульт провозгласил первого консула генерала Наполеона Бонапарта «императором французов» под именем Наполеона I. Это решение, означавшее переход от республиканского строя к монархическому, 6 ноября того же года было одобрено на национальном плебисците («за» подано 3,52 миллиона голосов, «против» - 2579). Завершающим актом создания Первой империи стала коронация Наполеона I в соборе Парижской Богоматери 2 декабря 1804 года.
Первая империя представляла собой автократическо-монархический режим с элементами республиканского наследия [отмена сословных привилегий, крестьянская собственность на землю, всеобщее избирательное право (для мужчин), трехцветный республиканский флаг и др.]. Для внутренней политики Первой империи определяющими были централизаторские тенденции, ужесточение цензуры и борьба с оппозиционными настроениями. В годы Первой империи произошла стабилизация финансовой системы Франции за счёт увеличения косвенных и сокращения прямых налогов на капитал. В результате победоносных наполеоновских войн, превративших Францию в господствующую на Европейском континенте державу, и протекционистской политики правительства значительно вырос французский экспорт. Хотя период Первой империи был в целом благоприятным временем для промышленного развития Франции, континентальная блокада, введённая Наполеоном I против Великобритании, болезненно ударила по французским экономическим интересам, став одной из главных причин экономического кризиса 1810-1811 годов.
Провал похода Наполеона I в Россию в 1812 году (см. Отечественная война 1812 года) знаменовал собой начало крушения Первой империи. Она пала под ударами 6-й антифранцузской коалиции (см. Антифранцузские коалиции), войска которой 31 марта 1814 года вступили в Париж. 4 апреля 1814 года Наполеон I отрёкся, 6 апреля 1814 года подписал акт об отречении от престола (отречение было закреплено также в договоре в Фонтенбло от 11 апреля 1814 года). В период «Ста дней» (1815) Первая империя была возрождена, но после повторного отречения Наполеона I от французского престола 22 июня 1815 года окончательно прекратила существование. На смену ей пришёл режим Реставрации.
"китайский большой словарь иероглифов" включает в себя более 54.600 иероглифов.а один из новых словарей "собрание китайских иероглифов" содержит более 85.500 иероглифов.