М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Aleks5595
Aleks5595
04.11.2021 00:30 •  История

Давньоруські та козацькі літописи спільне та відмине​

👇
Ответ:
elenalev222016
elenalev222016
04.11.2021

Збиранню згадок про давні часи та збереженню історичної пам’яті велику увагу приділяли за часів Русі-України. Історичні твори того часу називаються літописами.

Варто запам’ятати!

Літописи (від слів «у літо») — оповіді, у більшості з яких події викладено в хронологічній послідовності за роками.

Традиції літописання почали формуватися в Україні з часів виникнення писемності. Літописи створювали в усіх великих містах України-Русі: Києві, Переяславі, Володимирі-Волинському, Галичі, Львові, Чернігові та інших.

Літописці ретельно збирали й досліджували всі доступні джерела: твори своїх попередників-літописців, зарубіжні хроніки, Святе Письмо, житія святих, усні перекази та легенди, власн Саме тому літописи є дуже цінним джерелом для вивчення історії тих часів. За до давньоруських літописів можна отримати уявлення про політичне, релігійне життя, діяльність київських та інших князів. Цінним є те, що автори літописів уміщували в тексти історичні документи, що не дійшли до нашого часу. Наприклад, угоди київських князів з Візантією початку Х ст.

Літопис Самійла Величка вважається найвидатнішим історичним твором свого часу. Автор літопису Самійло Величко також був дуже освіченою людиною. Він навчався в Києво-Могилянському колегіумі.

Сторінки Літопису Григорія Граб’янки

Спробуйте прочитати назву літописа.

Пізнавально й цікаво

Києво-Могилянська академія (колегіум) — один з найдавніших вищих навчальних закладів України, що працював протягом 1632-1817 років. Важливу роль в історії академії відіграла Галшка Гулевичівна — заможна киянка, яка подарувала маєток для заснування монастиря і братської школи при ньому. Згодом із цієї школи виросла Києво-Могилянська академія.

Історичне дослідження Самійла Величка охоплює період козацької історії від початку Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького до 1700 р. Літопис супроводжується портретами дев’ятьох гетьманів України. Особливістю Літопису Самійла Величка є прагнення автора залучити широке коло історичних джерел: праці іноземних дослідників, державні документи, козацькі хроніки. До того він намагався ретельно перевіряти інформацію джерел, які використовував у дослідженні.

Провідні ідеї Літопису Самійла Величка не втрачають свого значення і сьогодні.

Поштова марка із зображенням Галшки Гулевичівни

4,4(91 оценок)
Ответ:
zaxar3512
zaxar3512
04.11.2021

Козацькі літописи — історико -літературні твори 2-ї половини XVII — середини XVIII століття, присвячені козацьким війнам. Цінні джерела для дослідження вітчизняної історії і важливі пам'ятки літератури. Мова більшості літописів —літературна, близька до народнорозмовної.

Літопис — історико-літературний твір у Русі, пізніше в Україні, Московщині та Білорусі, в якому оповідь велася за роками (хронологія). Писали переважно церковнослов'янською мовою, з численними вкрапленнями місцевої лексики. В інших християнських країнах подібні давні твори мають назву «хроніки», які писалися, як правило, латиною.

Объяснение:

4,4(97 оценок)
Ответ:
yana1028
yana1028
04.11.2021

ответ:козацьки літописи -історико літеротурні твории 2-ї половини XVII-середини XVIII століття ,присвячені козацьким війнам .Ціні джерела для дослідження вітчизняной історії і важливі пам`ятки літератури.Мова більшості літописів лвтературна ,близько до народнорозмовної.

Літопис -історико-літературний твір у Русі піздніше в Україні Московщині та Білорусі ,в якому оповідьвеласся за роками (хронологія).Писали переважноцерковнослов`янською мовою ,з з численними вкрапленнями місцевою лексики В інших христіанських краінах потрібні давні твори мають назву "хроніки" які писалися як правило латиною

Объяснение:

4,4(71 оценок)
Ответ:
lfrybkrrf
lfrybkrrf
04.11.2021

Спільне в літописах княжої та козацької доби є те, що літописи обох періодів історії описують славні походи, битви, звичаї, побут, історичні постаті минулого. Відмінним є те, що літописи княжої доби описуються походи, битви, побут та звичаї князів Київської Русі, а козацькі літописи - походи козаків, підписання різних політичних договорів з сусідніми країнами, звичаєве право, побут, стиль життя козаків.

Объяснение:

4,6(69 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
entogenes
entogenes
04.11.2021
Есть две версии на этот счёт. Одна из версий-это то,что 3-4 веках в Римской Империи во времена правления,например,Гонория-этого слабоумного императора, империя распадалась.Хороших полководцев убирали, легионеры бунтовали и переходили на вражескую сторону. А когда впервые готы осадили Рим,то сестра Гонория вообще вышла замуж за германского вождя. Короче, Риму нужен был хороший правитель,который сумел бы удержать такую огромную власть и грамотно и ответственно руководить империей,как например во времена правления Октавиана Августа или Траяна.Плюс следует отметить,что в 375 году весготы спсаясь от гунов попросили императора Валента поселиться на территории римской империи.За это,весготы должны были служить в римских легионах.Валентин обещал их снабжать продовольствием.Но римские чиновники нарушили договор и забыли про весготов.Весготы голодали,жили в ужасных условиях и поэтому восстали. До 4 века римляне применяли политику разделяй и властвуй.Они подкупали вождей провоцировали войны между варварами, некоторым предоставляли земли в пределах империи. 
401 г. Западная Римская империя уже не смогла дать отпор вестготам во главе с их вождем Аларихом  и вынуждена была откупаться от варваров. А когда в 410 г. Рим отказался платить, Аларих 24 августа с рабов, открылиночью городские ворота, захватил «вечный город» и подверг его сокрушительному ограблению. Вестготы трое суток грабили Рим, но не остались в нем, а пошли в римские провинции. И ещё некоторые историк говорят,что в 476 году римляне проиграли т.к у них я кобы не доставало оружия. 
 Я много книг читал и везде по-разному. ВООБЩЕ ХЗ))
4,4(33 оценок)
Ответ:
summercik2009oziid6
summercik2009oziid6
04.11.2021
Причины и основные этапы гражданской войны. После ликвидации монархии меньшевики и эсеры больше всего боялись гражданской войны, поэтому они и пошли на соглашение с кадетами. Что касается большевиков, то они рассматривали ее как "естественное" продолжение революции. Поэтому началом гражданской войны в России многие современники тех событий считали вооруженный захват власти большевиками. Ее хронологические рамки охватывают период с октября 1917 г. до октября 1922-го, то есть с восстания в Петрограде до завершения вооруженной борьбы на Дальнем Востоке. До весны 1918 г. военные действия носили в основном локальный характер. Основные антибольшевистские силы вели либо политическую борьбу (умеренные социалисты), либо находились в стадии организационного оформления (белое движение).
4,4(18 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ