Спорттың қазақ ұлттық көріністері және қозғалғыш ойындар. Кіріспе. Үшін тәуелсіздікті күрестің және жауыз кочевой өмірдің шарттарына бас қазақ халықтың физикалық тәрбиенің самобытная жүйесі бүктетілді. Оның негізінде спорттың ұлттық көріністері және қозғалғыш ойындар жатты. из состязательный мінез дамуға бас күштің жасыны айлакерлікке және шыдамдыққа, тәрбие өжеттік, батырлық және сырт сапа, қажетті кочевнику-шаруа және войну-сарбазу.
Айрықша үлкен мәлімділікпен атты-спорт ойындар пользовались. Ат кочевого шаруашылықтың қозғалғыш негізін келді және кейіптенумен көріктің, адалдықтың және жылдамдықтың болып табылды. Атты-спорт ойындарда ол, бір мен салт аттымен-жігітпен, белсенді қимылдатқыш үдерісте қатысты. 1.Байга аламан. Шабыс салалы және сверхдлинные араларға, ойлы-қырлы ауданда өтеді, түрлі табиғи бөгеттермен көп. Алып мағынада тактич имеет. спортшының ұсталығы.
Нередко ана жеңеді, бас кімнің пысық ат, ал ана, кім біледі
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Сәлем!Сенің атың кім
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.2.1.2 сабақ барысында сөйлесу арқылы дұрыс сөйлеу дағдыларын қалыптастыру
1.2.9.1 Сұраққа дұрыс жауап беріп, жолдасының атын дұрыс сұрай білуге үйрету.
Сабақтың мақсаттары Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыптыңі мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды орындайды
.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік Түйе-верблюд
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
5 минут Бала, бала, балапан
Қане, қайсы, алақан.
Саусақтарың әйбат,
Былай-былай ойнат.
Бала, бала, балапан
Қане, қайсы, алақан.
Саусақтарың әйбат,
Былай-былай ойнат.
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің