«Бірлік болмай тірлік болмас» деген атам қазақ. Берекені көздеген ел мерекелі тірлік жасаудан жалықпаған. Бүгін Қазақстан халқы 1 мамыр ынтымақ пен бірлік күнін тойлап жатыр. «Береке бастауы бірлік, ел іші тату тірлік» қағидасын ұстанған ел үшін бұл мейрамның орны ерек.
Жыл сайын атаулы мерекеде Қазақстан аумағында тұрып жатқан 130-дан астам ұлт пен ұлыс өкілдері киелі қара шаңырақта тату-тәтті, береке мен бірлікте, бейбітшілік пен ынтымақта өмір сүріп жатқандығын тойлайды.
Еліміздегі этностарды бұрынғыдан да жақындастыру үшін бүкіл Қазақстанда жаппай патриоттық шерулер өтеді. Бүгінде «Достық» атты бір шаңырақ астына шоғырланған әрбір ұлттық-мәдени орталықтар мерекеде ән айтып, би билеп, жалпыхалықтық мейрамда дәстүр мен салтқа толы түрлі көріністер көрсетіледі. Халықтың көңіл-күйін көтеру үшін түрлі спорттық жарыстар ұйымдастырылады.
1 мамыр – Қазақстандағы 20 жылда құрған негізгі мереке.
Бірлігіміз жарасып, еліміз тыныш болып, ұлт демей, басқа демей татулықта, бейбіт өмірде күн кешейік, достар! 1 мамыр құтты болсын!
Объяснение:
Я немного не поняла во СОРРИ
Ана тілі
Тақырып: Ыбырай Алтынсарин аудармасы «Ат пен Есек» Иван Крылов
Мақсаты: И. Крылов шығармасындағы негізгі ойын түсіну, өз ойын қалыптастыру, ойын еркін жеткізу,
Міндеттері: Сабақтың дұрыс құрылған мақсатын, міндеттерін, нәтижесін тауып, ретімен орналастыру; Ы. Алтынсарин, И. Крылов туралы деректерді қайталап, толықтыру; сұрақты дұрыс қою; шығарманың әсерлі жерлерін талдау;
Нәтижесі: сурет салу/ кейіпкерге хат жазу/ тілек айту (таңдау бойынша)
Сабақтың барысы
Жабдықтар Уақыты
Сабақтың дұрыс құрылған мақсатын, міндеттерін, нәтижесін тауып, ретімен орналастыру Қиылған дайын қағаздар 2мин
Кіріспе: жеңіл\күрделі сұрақтар стратегиясы (3\3)
Әр бала өз парағына 3жеңіл, 3 күрделі сұрақ жазады. Топқа бөлініп бір - бірлерінің сұрақтарына жауап береді
Бұл өткен сабақтың тақырыбы Дайындалған парақтар, фломастерлер 4мин
Кезең.
Берілетін уақыт (40мин) Сабақтың өту барысы Оқушы жұмысы жабдықтар
Білім
9 мин Елестету арқылы әңгіме құрау.
- Шығарманың кейіпкерлерін атаңдар
- Ат өзінің істеген қылығына неге өкінді?
- Жазушы қандай мәселені көтерді?
Берілген сурет бойынша әңгімелеу
Өлеңді оқу, топпен ақылдасу, сұрақтарға жауап беру Сурет
Дайындалған парақтар, фломастерлер
Түсіну
ДОМБЫРА.
1)ЖЕР ШАРЫ ҚАНДАЙ ПІШІНГЕ ҰҚСАЙДЫ?(ДОМАЛАҚ, ДӨҢГЕЛЕК)
2)АУАДАҒЫ 21% ПАЙЫЗДЫ ҚАНДАЙ ЗАТ АЛЫП ЖАТЫР?(ОТТЕГІ)
3)КӨЛІК ҚАНДАЙ СҰЙЫҚТЫҚТЫН АРҚАСЫНДА ЖҮРЕДІ?(БЕНЗИН)
4)Өзі жаңа,
Өзі жаңа,Өзі тесік.
БҰЛ НЕ?(ЫДЫС)
5)ИСПАН ЕЛІНІҢ АТАҚТЫ ФУТБОЛ КЛУБЫ(РЕАЛ-МАДРИД)
6)Әрі қызыл, әрі тәтті,
Әрі қызыл, әрі тәтті,Татқан жанды таңырқатты.
БҰЛ НЕ?(АЛМА)
сорян,я хз как составлять созжумбак,думаю это правильно.