М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
doc2510
doc2510
13.10.2020 03:54 •  Химия

Яка біологічна роль білків, жирів і вуглеводів?

👇
Ответ:

Білки - належать до життєво необхідних речовин, без яких неможливе життя, ріст і розвиток організму. Вони найважливіші компоненти харчування, що забезпечують пластичні та енергетичні потреби організму.

Білки-це органічні речовини, що складаються з амінокислот, які, поєднуючись між собою в різних композиціях, надають білкам різноманітних властивостей.

Харчова і біологічна цінність білків визначається збалансованістю амінокислот, що входять до їх складу. Різноманітне харчування-найправильніший шлях постачання організму повноцінними білками.

Найбільшу біологічну цінність мають білки тваринного походження. Фізіологічними нормами передбачається, що 55 % необхідних білків мають забезпечуватись за рахунок білків тваринного походження.

Теплова обробка прискорює перетравлювання білків. Тривале розварювання, подрібнення, протирання продуктів поліпшує перетравлювання, і засвоювання білків, особливо рослинних. Проте надмірне нагрівання може негативно вплинути на амінокислоти, з яких складаються білки. Потреба в білках для дорослої людини становить у середньому 85- 90 г на день.

Роль жирів у харчуванні визначається їх високою калорійністю і участю в процесах обміну. Жири забезпечують у середньому 33 % добової енергоцінності раціону. З жирами в організм надходять необхідні для життєдіяльності речовини: вітаміни А, О, Е, незамінні жирні кислоти, лецитин.

Жири забезпечують всмоктування з кишечника ряду мінеральних речовин та жиророзчинних вітамінів. Вони поліпшують смак їжі і викликають відчуття ситості. Жири в організмі можуть утворюватися з вуглеводів та білків, але повною мірою ними не заміняються.

Слід пам'ятати, що жири легко окислюються на повітрі, під час зберігання на світлі і в теплі, а також у процесі теплової обробки, особливо смаження. У несвіжих і перегрітих жирах руйнуються вітаміни, зменшується вміст незамінних жирних кислот і нагромаджуються шкідливі речовини, що спричиняють подразнення шлунково-кишечного тракту, нирок, порушення обміну речовин. Надмір жирів в їжі погіршує засвоєння білків, кальцію, магнію, підвищує потребу у вітамінах, що забезпечують жировий обмін.

Потребу в жирах з урахуванням статі, віку і характеру праці подано в табл. 1. У середньому добова потреба в жирах становить 80-100 г, з яких ЗО% мають забезпечуватись рослинними жирами.

Отже, на частку білків має припадати 11-13%, жирів-33, енергетичної цінності добового раціону з диференціацією по зонах: для південих районів потреба в жирах становить 27-28 °/о, для північних - 38-40.

Объяснение:

4,4(47 оценок)
Ответ:
pinksuuun
pinksuuun
13.10.2020

ответ:Вода входить до складу харчових продуктів в різних кількостях. Кількість води в харчових продуктах впливає на їх калорійність, поживність, товарний вигляд, смак, запах, здатність до зберігання та інші властивості.Джерелом надходження вуглеводів в організм є продукти рослинного походження.Без обміну білків неможливе життя, ріст і розвиток будь-якого організму

ответ:Вуглеводи - джерело енергії для твого тіла.Білки - ось справжній "будівельний матеріал" для утворення, росту, розвитку і відновлення всіх тканин твого організму.Жири, саме вони вважаються шкідливими. Чому? Просто холестерин, яким вони багаті, розглядається сьогодні вченими як причина розвитку низки захворювань, зокрема атеросклерозу

Объяснение:

4,7(40 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
VictorTsoy1962
VictorTsoy1962
13.10.2020

Полярность элемента напрямую связана электроотрицательностью.

рассмотрим 

 

ГРУППА

 Сверху вниз электроотрицательность убывает, следовательно, полярность связи уменьшается. И НАОБОРОТ.

  рассмотрим элементы :  B,Al,Ga   Они находятся в одно группе. по правилу сверху вниз полярность уменьшается, значит менее полярный здесь будет Ga, а  самый полярный - В

 

ПЕРИОД   

слева направо электроотрициательность  увеличивается ,значит и полярность тоже увеличивается 

 НАПРИМЕР: B,C,N 

 смотрим правилосамый полярный будет азот. 

 

 

4,5(5 оценок)
Ответ:
oytu
oytu
13.10.2020

1) Определяешь количество вещества N и H:

 

n(N) = 4,48/22,4 * 2 = 0,4 моль

n(H) = 18/18 * 2 = 2 моль

n(C) = n(CO2) = 0,4 моль

 

Индексты в веществе будут относится как кол-ва веществ соответствующих элементов:

 

0,4 : 0,4 : 2 - делим на 0,4 получаем 1 : 1 : 5, или СNH5, или CH3NH2 (это метиламин, первичный амин).

 

2) Анилин получили по следующим четырём реакциям:

 

СаС2 + 2H2O = Ca(OH)2 + C2H2 (гидролиз)

3C2H2 = C6H6 (тримеризация)

С6H6 + HNO3 = C6H5NO2 + H2O (нитрование в присутствии конц. H2SO4)

С6H5NO2 + 6[H] = C6H5NH2 + 2H20 (реакции Зинина, катализатор - металл и кислота, можно щелочь и амфотерный металл)

 

Находим кол-во вещества карбида:

 

n(CaC2) = 128г/64г/моль = 2 моль

n(C6H6) = 2/3 = 0,67 моль

n(C6H5NH2) = 0,67 моль *93г/моль = 62,31

 

Это масса при 100-% выходе, а выход составляет 85% от теоретически возможного, т.е. искомая масса анилина 61,38 * 0,85 = 52,9 = 53 г

4,8(14 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Химия
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ