Перед тим, як розкрити цю тему, неможливо не згадати слова одного з героїв роману Курта Воннегута «Колиска для кішки»: «Над чим би вчені не працювали, у них все одно виходить зброю».
Значення хімії в житті людини дуже важко переоцінити, адже ці процеси оточують нас всюди: починаючи від елементарного приготування їжі і закінчуючи біологічними процесами в організмі. Досягнення в цій області знань приносили людству і величезний збиток (створення зброї масового ураження), і дарували порятунок від смерті (розробка медикаментів від захворювань, вирощування штучних органів). Ставитися байдуже до цієї науки неможливо: стільки суперечливих відкриттів не відбувалося ні в якій іншій галузі знань.
1. Металлы: Be, K, Pt, Sn, Ca, Cs, Sc.
Неметаллы: C, Ne, Si, Se, Ar, Ra.
2. Активные металлы: Li, K, Ba, Ca, Na, Mg, Al.
3. Ртуть (Hg - гидраргирум).
4. Фтор является сильнейшим окислителем, и окисляет даже кислород, т. к. он обладает самыми сильными окислительными свойствами.
5. Потому что на внешнем слое у них до 3 электронов, а радиус атома большой, то притяжение между внешневалентными электронами и ядром атома маленькое, следовательно металлы могут эти электроны легко отдавать, а значит являются только восстановителями.
6. От их положения в элекстрохимическом ряду напряжений металлов. Металлы, стоящие в ряду до водорода вытеснять водород из кислот и их солей (медь, ртуть, серебро и золото не вытесняют, т. к. стоят после водорода в ряду напряжений).
7. а) O2 (кислород), Cl2 (хлор), N2 (азот), C2 (углерод).
б) Hg (ртуть)
в) Fe (железо), Ag (серебро), Na (натрий), Mg (магний), Ni (никель). В общем, все металлы, кроме ртути.
8. а) Молекулярного строения - F2 (фтор), O2 (кислород), Cl2 (хлор), N2 (азот).
б) Немолекулярного строения - B (бор), Si (кремний), C (углерод).
Объяснение:
извини, казахский не знаю)
1. 2Ca + O₂ → 2CaO
2. CaO + H₂O → Ca(OH)₂
3. 3Ca(OH)₂ + 2H₃PO₄ → Ca₃(PO₄)₂ + 6H₂O