Поширення в природі. Оксиген — найпоширеніший хімічний елемент на Землі. Масова частка його в оболонці Землі (в атмосфері, гідросфері, літосфері) становить близько 52 %. У зв'язаному стані, тобто як хімічний елемент, Оксиген входить до складу води, піску, глини, гірських порід і мінералів. Він є у складі всіх речовин, з яких побудовані живі організми. Зокрема в організмі людини на вміст Оксигену припадає майже 65 %. У вільному стані, тобто як проста речовина, кисень О2 є у повітрі. Масова частка його — 23 %, об'ємна — 21 %. Кисень міститься також у природних водах. Біохімічне очищення річкової та морської води відбувається за до розчиненого у воді кисню. У природі кисень відіграє особливу роль. Він виступає одночасно і як будівельник, і як руйнівник. Окиснюючи органічні речовини, кисень підтримує дихання, отже, й життя. Енергія, що при цьому вивільнюється, забезпечує життєдіяльність організмів. Проте за участю кисню в природі постійно відбуваються й руйнівні процеси: іржавіння металів, тління й горіння речовин, гниття рослинних і тваринних решток. Що ж собою являє кисень? Щоб дізнатися про це, треба його добути. Уважно стеж за демонстрацією дослідів дадуть змогу зробити висновок про деякі фізичні властивості кисню.
Ечть опркделенные правила: Например уислород часто имеет чтепенть окисления -2 за исключением В Na2O2 H2O2 BaO2 они называютс перокчидвми там степень окисление кислорода равно -1 в соединениии OF2 Степень окичление кислорода равно +2 в O2F2 равно+1 в супероксиде K2O чтепень окисление уислорода - 0,5 Степень окислени водорода часто +1 за исключением в гидридах LiH SiH4 BH3 NaH tam stepen okisleniya vodoroda ravno-1 Степень окисление металлоа всегда положительный и жавичит от валентности напримкр степень оеисления калия вседа +1 положительный из за того что он металл и у него постояянаая валентность 1. Сумма степеней окисление всегда раванануля , аесли ион то зарял иона есть одна подсказка если соединение например состоит из трех элементов то первые два положительные а последний имкет отрицательгый степень окисления наприер H2SO4 водород имеет степень окисления всегла +1 из за того что два атома водорода степень оеислениееводорода становится +1 сера по подсказке первые два положительнык и он полодиьельным будет и м и сожно так определить все нматаллы чачто положительные за исклюяеникм в оксидах сера имеет переменную валентность по этлму эго остаыляем в конец кислород имеет 4 атома поэтому степнь окисления будет -8 2+х+(-8)=0 х= 6 х это степенб окисления серы
У вільному стані, тобто як проста речовина, кисень О2 є у повітрі. Масова частка його — 23 %, об'ємна — 21 %. Кисень міститься також у природних водах. Біохімічне очищення річкової та морської води відбувається за до розчиненого у воді кисню.
У природі кисень відіграє особливу роль. Він виступає одночасно і як будівельник, і як руйнівник. Окиснюючи органічні речовини, кисень підтримує дихання, отже, й життя. Енергія, що при цьому вивільнюється, забезпечує життєдіяльність організмів. Проте за участю кисню в природі постійно відбуваються й руйнівні процеси: іржавіння металів, тління й горіння речовин, гниття рослинних і тваринних решток.
Що ж собою являє кисень? Щоб дізнатися про це, треба його добути. Уважно стеж за демонстрацією дослідів дадуть змогу зробити висновок про деякі фізичні властивості кисню.