ответ:Сахароза, яку ще називають буряковим або тростинним цукром – найважливіша сполука з дисахаридів. Молекулярна формула її – С12Н22О11. Назва походить від давньоіндійського sarcara, що означало «камінчик, гравій», а пізніше – «пісок цукру
Поширення в природі. Сахароза входить до складу соку цукрових буряків (16-20%) й цукрової тростини (14-26%). Невеликі кількості її разом із глюкозою є в плодах й листі багатьох зелених рослин, у березовому, кленовому, пальмовому соках, кукурудзі, моркві й дині.
Сахароза
С12Н22О11.
Будова молекули
Молекула сахарози складається із взаємно зв’язаних залишків глюкози й фруктози. У молекулі немає альдегідної й карбонільної груп, тому хімічні властивості сахарози відрізняються від властивостей моносахаридів. До складу молекули входять гідроксильні групи.
Фізичні властивості
Сахароза – безбарвна, кристалічна речовина, добре розчинна у воді, солодка на смак. У подрібненому стані має білий колір, містить 99,7% цукру, а у рафінованому стані – 99,9 % цукру. tпл. становить + 184-185°С. При застиганні розплавленої маси утворюється прозора аморфна маса – карамель.
Хімічні властивості
Схема 16
Хімічні властивості Сахарози
Як багатоатомний спирт сахароза взаємодіє із свіжо добутим купрум (ІІ) гідроксидом з утворенням розчинного купрум сахарату, а з кальцій гідроксидом – розчинного кальцій сахарату.
Через відсутність альдегідної групи сахароза не утворює червоного купрум (І) оксиду з купрум (ІІ) гідрооксидом при нагріванні.
У результаті гідролізу утворюється глюкоза, наявність якої можна довести реакцією «срібного дзеркала» або утворення червоного осаду Сu2O.
Добування
В Україні цукор добувають із цукрового буряка. Важливим показником є цукровість буряка. Селекціонери працюють над виведенням буряків з високим вмістом цукру.
При виробництві сахароза не зазнає хімічних перетворень, бо вона вже є в природних продуктах. Її лише виділяють з цих продуктів в якомога чистішому вигляді. Процес виділення сахарози із цукрових буряків на цукрових заводах показано на схемі 17.
Объяснение:
Reply by Kolokokosik
*У вас очень лёгкие контрольные =) Нам бы такие =)
Поддержи ответ коронкой =3
Задание 1:
ответ:а
Задание 2:
ответ:б
Задание 3:
ответ: По законам 1А группы,естественно Na, вариант В
Задание 4:
ответ: В, тут немного сложнее, но решаемо =)
Задание 5:
ответ: б
Кислота + Ме = Соль + H2
В твоём случае => 2Na + 2HCl= 2NaCl + H2
Задание 6 :
+3 0 +3 0
Fe2O3 +Al = Al2O3 + Fe
Составим схему электронного баланса =>
+3 0
2Fe + 6é => 2Fe |1| Окислитель; восстанавливается
0 +3
2Al - 6é => 2Al |1| Восстановитель; оксляется
ПОДРОБНЕЕ К ЭТОМУ ЗАДАНИЮ, ЗАКРЕПИЛ ФОТО НИЖЕ.
Задание 7:
ответ: Б
CO2 + NaOH = Na2CO3 + H2O
Задание 8:
У хлора неметаллические свойства выражены сильнее, слева направо по периоду у элементов происходит ослабление металлических свойств, и усиление неметаллических свойств, основные свойства оксидов ослабевают, а кислотные свойства оксидов возрастают.
У хлора на внешнем уровне 7 электронов. а у серы 6, для достижения оболочки инертного газа хлору нужно присоединить только один электрон, а сере - два.
Задание 8:
Дано:
m(Na) = 40г
H2O
Найти:
V(H2) - ?
Решение
Запишем уравнение реакции для наглядности
2Na+2h2o=2NaOH+H2
Найдём кол-во вещества натрия:
n=m/M
n(Na)=4.6/23=0.2 моль
Ищем кол-во вещества водорода.
n(H2)=1/2n(Na)-по соотношению из ур-я=0.2/2=0.1 моль
V(H2)=Vm*n=0.1*22.4=2.24 л
ответ: 2,24 литра