Відповідь: С₆Н₈О₆; 20.
Дано:
D(CO₂) = 4
mC:mH:mO=9:1:12
Виведіть формулу
Bкажіть число атомів
Розв'язок та пояснення:
М(СО₂) = 44 г/моль
М(С) = 12 г/моль
М(Н) = 1 г/моль
М(О) = 16 г/моль
Знаходимо молярну масу вітаміна:
M(СхНуOz) = D(CO₂)*M(CO₂) = 4*44 г/моль = 176 г/моль
З масового співвідношення знаходимо суму часток:
9+1+12 = 22 (частки)
Знаходимо яка маса припадає на 1 частку: 176/22 = 8 г
Знаходимо маси та кількість атомів Карбону, Гідрогену та Оксигену, що міститься в певному вітаміні:
m(C) = 9*8 г = 72 г; n(C) = m(C)/M(C) = 72 г/12 г/моль = 6 моль
m(H) = 1*8 г = 8 г; n(H) = m(H)/M(H) = 8 г/1 г/моль = 8 моль
m(O) = 12*8 г = 96 г; n(O) = m(O)/M(O) = 96 г/16 г/моль = 6 моль
n(C):n(H):n(O) = 6:8:6
Молекулярна формула С₆Н₈О₆
Число (кількість) атомів в формулі: 6+8+6 = 20
Відповідь: С₆Н₈О₆; 20.
Объяснение:
Х г 0,1 моль
1) CuO + H2 -> Cu + H2O
n = 1 моль n=1 моль
М = 64 г/моль
m=64 г
Х г CuO - 0,1 моль Cu
64 г CuO - 1 моль Cu
m(CuO) = 64 * 0,1 / 1 = 6,4 г
40 г Х л
2) CaCO3 -> CaO + CO2
n=1 моль n=1 моль
М = 100 г/моль Vm=22,4 л/моль
m=100 г V = 22,4 л
40 г СаСО3 - Х л СО2
100 г СаСО3 - 22,4 л СО2
V(CO2) = 40 * 22,4 / 100 = 8,96 л