Життя без знань було б нецікаве і небезпечне.Небезпечне тому,що нас оточують різні речовини,серед яких є отруйні,їдкі,вибухо- і пожежонебезпечні.Не знаючи властивостей таких речовин і правил поводження з ними,виникали б вибухи,пожежі,отруєння і хімічні опіки.Вони і зараз виникають з-за "дефіциту" знань з хімії,а при масовому були б глобальні катастрофи,що в кінці кінців привело б людство до знищення самого себе.А нецікаве тому,що хімія дає крім уже відомих речовин все нові і нові синтетичні речовини,які не зустрічаються в природі.І не треба боятися тих продуктів харчування,в яких штучні речовини,але ідентичні природним,тому що склад речовини сталий(де б ви з вами не взяли воду чи то в Африці,чи то в Америці,то все одно її формула H2O;так само і з тими речовинами).Справа лише в тому чи якісно синтезована речовина,чи не містить вона домішки небезпечних речовин.Навіть добування цукру з буряку-це теж хімічний процес,в одній із стадій якого є обробка вапном(известью),яка є їдкою речовиною.Якщо її неякісно нейтралізувати(це робиться додаванням вуглекислого газу до цукрового сиропу у процесі добування),то при вживанні такого цукру люди отримали б хімічні опіки слизової оболонки органів травної системи.А згадайте скільки нових матеріалів дає хімія,які і замінюють метали,з них виготовляють різні чудові прикраси.А щоб ми робили б без ліків,фарб і т.д. і т.п.І так можна продовжувати і продовжувати...
#1 Атом азота пиррола участвует в сопряжении, поэтому протонирование его фатально для молекулы. Оно приводит к интермедиату (I), который неароматичен и легко полимеризуется. Визуально при прибавлении соляной или бромоводородной кислоты к незамещенному пирролу быстро образуется чёрная полимерная «чача», которая трудно отмывается даже щелочью от стенок колбы.
#2 Фуран менее ароматичен, поэтому для него потеря ароматичености не так критична как для пиррола и кислотное раскрытие кольца для него протекает легче и более гладко.
Протонирование фурана в неводной среде в отсутствии сторонних нуклеофилов приведёт к катионам (2) и (3). Продукт (2) альфа-протонирования участвует, например, в стадиях обмена протия на дейтерий.
Бета-протонированный катион (3) в присутствии нуклеофилов (например воды), присоединяет их. Это может приводить к раскрытию цикла. Так что в водном разбавленном растворе HBr есть вероятность получить янтарный альдегид (5), помимо побочных продуктов полимеризации и поликонденсации.
Если вы добавите нуклеофильную среду, например, насыщенный бромоводородом метанол в присутствии небольшого количества воды, то процесс пройдёт глубже с образованием полного диацеталя янтарного альдегида (6). Нередко этим приемом часто пользуются в синтезах на основе фурана, получают производные, потом раскрывают или рециклизуют с кислотного катализа.
Удачи!