Розчини й сам процес розчинення мають велике значення в природі, у нашому житті, у науці й техніці. Найчастіше ми маємо справу не з чистими речовинами, а із сумішами або розчинами. Вода морів, річок, озер, ґрунтові води, питна вода — це розчини. Повітря — це розчин газів. Більшість мінералів — це тверді розчини. Соки рослин, напої — це розчини. Засвоєння їжі пов'язане з розчиненням поживних речовин. Розчинами є кров, лімфа, ліки, лаки, фарби. Розчини використовуються в промисловості: текстильній, металообробній, фармацевтичній, при виробництві пластмас, синтетичних волокон, мила та ін.
При розчиненні речовин відбувається їхнє подрібнення й розсіювання в об'ємі розчину. У розчині частинки однієї речовини рівномірно розподілені між частинками іншої. Якщо речовина розчинена до рівня молекул, то розчин буде однорідним, прозорим і не буде відстоюватися. Такий розчин є істинним. Наприклад, розчин солі у воді, столовий оцет, розчин цукру. Характерна ознака істинних розчинів — їхня однорідність.
Розчинами називають багатокомпонентні однорідні системи змінного складу.
У розчині завжди містяться розчинник і розчинена речовина.
На мою думку так, але це буле дуже тяжко.
Чому? Тому що, більшість їжі, яку ми їмо,створена за до саме хімії.
Ми можемо вирощувати помідори, огірки, зелень, все що завгодно.
Чи можемо ростити корів, свиней, курей, і харчуватися цим.
Людство звикло до хімії. Зараз жити без коли, яку багато людей п'ють по п'ять, шість разів на день, важко. Чіпси, морозиво, цукерки, жуйки - без цього людині буде не легко, тому що ми звикли. Але на мою думку, жити без продуктів хімічної промисловості можливо.