ответ: попытка записать оба вещества в одну реакцию.
получается примерно так:
«смесь оксидов кальция и бария растворили в соляной кислоте…»
уравнение реакции составляется так:
сао + вао + 4hcl = саcl2 + bacl2 + 2h2o.
это ошибка, ведь в этой смеси могут быть любые количества каждого оксида.
а в уравнении предполагается, что их равное количество.
предположение, что их мольное соотношение соответствует коэффициентам в уравнениях реакций.
например:
zn + 2hcl = zncl2 + h2
2al + 6hcl = 2alcl3 + 3h2
количество цинка принимается за х, а количество алюминия — за 2х (в соответствии с коэффициентом в уравнении реакции). это тоже неверно. эти количества могут быть любыми и они никак между собой не связаны.
попытки найти «количество вещества смеси», поделив её массу на сумму молярных масс компонентов.
это действие вообще никакого смысла не имеет. каждая молярная масса может относиться только к отдельному веществу.
часто в таких используется реакция металлов с кислотами. для решения таких надо точно знать, какие металлы с какими кислотами взаимодействуют, а какие — нет.
необходимые теоретические сведения.
способы выражения состава смесей.
массовая доля компонента в смеси — отношение массы компонента к массе всей смеси. обычно массовую долю выражают в %, но не обязательно.
ω [«омега»] = mкомпонента / mсмеси
мольная доля компонента в смеси — отношение числа моль (количества вещества) компонента к суммарному числу моль всех веществ в смеси. например, если в смесь входят вещества а, в и с, то:
χ [«хи»] компонента а = nкомпонента а / (n(a) + n(b) + n(с))
мольное соотношение компонентов. иногда в для смеси указывается мольное соотношение её составляющих. например:
nкомпонента а : nкомпонента в = 2 : 3
объёмная доля компонента в смеси (только для газов) — отношение объёма вещества а к общему объёму всей газовой смеси.
φ [«фи»] = vкомпонента / vсмеси
ряд напряжений металлов.
li rb k ba sr ca na mg al mn zn cr fe cd co ni sn pb h sb bi cu hg ag pd pt au
находим количество водорода:
n = v / vm = 5,6 / 22,4 = 0,25 моль.
по уравнению реакции:
0,25 0,25
fe + 2hcl = fecl2 + h2
1 моль 1 моль
количество железа тоже 0,25 моль. можно найти его массу:
mfe = 0,25 • 56 = 14 г.
теперь можно рассчитать массовые доли металлов в смеси:
ωfe = mfe/mвсей смеси = 14 / 20 = 0,7 = 70%
ответ: 70% железа, 30% меди.
объяснение:
ответ: слово «спирт» знайоме всім, але далеко не всі знають, що латиною воно походить від слова «дух» – «spiritus». таку незвичайну і трохи пафосну назву дали спирту його першовідкривачі, алхімік жа-бір та олександрієць зосим де панополіс, що працювали при дворі єгипетського халіфа. саме їм вперше вдалося виділити спирт з вина за дистиляційного апарату. ці вчені давнини свято вірили, що їм вдалося отримати сам дух вина. з тих пір багато вчених (спершу алхіміків, а потім і просто хіміків) різних історичних епох займалися вивченням спирту і його фізичних та хімічних властивостей. так що в наш час спирти займають видне і важливе місце в органічній хімії, і про них наша сьогоднішня стаття.
спирти є важливими органічними та кисневмісними сполуками, які містять гідроксильну групу oh. також всі спирти діляться на одноатомні та багатоатомні. значення спиртів в хімії, та й не тільки в ній просто таки величезне, спирти активно застосовуються в хімічній, косметичній та харчовій промисловості (так-так, і для створення алкогольних напоїв в тому числі, але і далеко не тільки для них).
історія відкриття спирту
історія спирту йде корінням в глибоку давнину, адже згідно з археологічними знахідками вже 5000 років тому люди вміли робити алкогольні напої: вино та пиво. робити вміли, але не до кінця розуміли, який же такий чарівний елемент є в цих напоях, який робить їх хмільними. проте, допитливі уми вчених минулого не раз намагалися виділити з вина цей чарівний компонент, що відповідає за його алкогольність (або міцність, як ми говоримо зараз).
та незабаром виявилося, що спирт можна виділити за процесу дистиляції рідини. дистиляція спирту це такий хімічний процес, в ході якого леткі компоненти (пари) випаровуються, а з суміші, що перебродила і виходить спирт. до слова сам процес дистиляції вперше був описаний великим вченим і натурфілософом аристотелем. на практиці ж отримати спирт за дистиляції вдалося алхімікам жа-біру та зосиму де панополісу, саме вони, як ми вже писали спочатку, і дали спирту його назву – «spiritus vini» (дух вина), який згодом став просто спиртом.
алхіміки пізніших часів вдосконалили процес дистиляції та отримання спирту, наприклад французький лікар та алхімік арно де вільгерр в 1334 році розробив зручну технологію отримання винного спирту. а вже з 1360 року його напрацювання перейняли італійські та французькі монастирі, які почали активно виробляти спирт, званий ними «aqua vita» – «жива вода».
відкриття спирту
у 1386 році «жива вода» вперше потрапила в росію (точніше московію, як тоді називали цю державу). генуезьким посольством в якості презенту царському двору спирт дуже сподобався тамтешнім боярам (втім, і не тільки боярам). а «жива вода» згодом стала основою всім відомого алкогольного напою (вживати який ми вам, однак, рішуче не рекомендуємо).
але повернімося до хімії.
объяснение:
М(TiO2)=48+32=80г/моль
m(TiO2)=2моль*80г/моль=160г.