1.Визначте речовини за до якісних реакцій: Гліцерол,глюкоза,амінооцтова кислота.
2.Здійсніть перетворення , дайте назви речовинам:
Метан-->етин-->бензен-->бромбензен-->фенол-->тринітрофенол.
3.Складіть відповідність між реагентами та продуктами , що утворюються:
1)C2H5OH+Na--> a)CO2
2)C2H5OH--> б)CH4
3)C6H12O6 спирт-->
брод--> в)C2H2
4)Al4C3+H2O--> г)H2
д)C2H4
4.Який обєм повітря, що містить 21% кисню,потрібний для повного окиснення 270 кг глюкози?
5. Під час спалювання 4.8гр органічної речовини утворилося 3.36л вуглекислого газу та 5.4гр води. Густина парів речовини за метаном дорівнює 2.Визначте та назвіть речовину.
Для захисту атмосферного повітря від забруднення викидами автомобільного транспорту рекомендується використовувати нейтралізатори вихлопних газів, що уловлюють оксид вуглецю та вуглеводороди; використовування дизельного палива, в вихлопних газах яких майже немає оксиду вуглецю, відсутні сполуки свинцю; використовування зжатого газу; регулювання інтенсивності потоків руху міського транспорту і використовування містобудівельних заходів.
Підприємства або їх окремі споруди з технологічними процесами, які є джерелами виділення в атмосферне повітря шкідливих речовин та з неприємним запахом, відділяють від житлових будівель санітарно-захисними зонами (лісовими смугами або ділянками землі, що розділяють підприємства та жилі масиви). Розміри санітарно-захисних зон розділяються в залежності від класу підприємств (для 1 класу - 1000 м, для V класу - 50 м). В межах санітарно-захисних зон не дозволяється розміщення спортивних споруд, парків, дитячих установ, шкіл та інші.
Найбільш ефективним заходом по охороні атмосферного повітря є створення та впровадження безвідходних технологічних процесів і промислових підприємств. В першу чергу це відноситься до металургійних та хімічних підприємств. Як було сказано Луісом Баттоном: «Одне з двох: або люди зроблять так, що в повітрі буде менше диму, або дим зробить так, що на Землі стане менше людей».