Объяснение:
Будь рідини і гази, хоча б у невеликих кількостях, розчинні у воді. Однак ряд рідин розчиняється у воді в необмежених кількостях. Це означає, що їх можна змішувати з водою в будь-яких пропорціях. До таких рідин відносяться сірчана, азотна, оцтова кислоти, ацетон, спирт, гліцерин та ін.
Ті рідини, які незначно розчиняються у воді, відносять до нерозчинним. Це, наприклад, бензин, олія тощо. Якщо ці речовини налити у воду, то утворюється два шари рідини, які не змішуються.
Серед газів у воді добре розчиняються хлороводород (HCl) з утворенням соляної кислоти і аміак (NH3). Розведений розчин аміаку називається нашатирним спиртом. Погано у воді розчиняються кисень, азот, водень, вуглекислий газ.
З ростом температури води розчинність газів в ній зменшується. Цим пояснюється, наприклад, чому коли вода закипає, утворюються бульбашки повітря. Повітря, розчинений у воді при більш низькій температурі, починає виділятися з неї при підвищенні температури.
Гази розчиняються у воді краще при підвищеному тиску. Наприклад, газована вода в пляшці була насичена вуглекислим газом при підвищеному тиску. Коли вона відкривається, то «зайвий» для нормального тиску газ починає виділятися з рідини.
Объяснение:
1. Вычислите молекулярную массу в соединениях:
а) H2SO3-82
б) СаO-56
2. Вычислить массовую долю фосфора:
а) P2H5-22
б) PН3-
PCI3-15
POCI3-20
4. Запиши определения понятий:
а) Хими́ческий элеме́нт — совокупность атомов с одинаковым зарядом атомных ядер. Атомное ядро состоит из протонов, число которых равно атомному номеру элемента, и нейтронов, число которых может быть различным
б)А́томная ма́сса — масса атома. Единица измерения в СИ — килограмм, по факту обычно применяется внесистемная единица — атомная единица массы.;
в)Хімі́чна реа́кція — це перетворення речовин, при якому молекули одних речовин руйнуються і на їхньому місці утворюються молекули інших речовин з іншим атомним складом. Усі хімічні реакції зображують хімічними рівняннями.;
г) Массовая для элемента в данном веществе (w) – отношение относительной атомной массы данного элемента, умноженной на число его атомов в молекуле к относительной молекулярной массе вещества.
5. Что обозначают следующие записи:
а) 3CaCI2-хлорид кальция
б) 2Н-азот
в) 2Н2-водород
г) 5О3-озон