Все аминокислоты — амфотерные соединения, они могут проявлять как кислотные свойства, обусловленные наличием в их молекулах карбоксильной группы —COOH, так и основные свойства, обусловленные аминогруппой —NH2. Аминокислоты взаимодействуют с кислотами и щелочами:
NH2 —CH2 —COOH + HCl → HCl • NH2 —CH2 —COOH (хлороводородная соль глицина)NH2 —CH2 —COOH + NaOH → H2O + NH2 —CH2 —COONa (натриевая соль глицина)Растворы аминокислот в воде благодаря этому обладают свойствами буферных растворов, то есть находятся в состоянии внутренних солей.
NH2 —CH2COOH N+H3 —CH2COO-Аминокислоты обычно могут вступать во все реакции, характерные для карбоновых кислот и аминов.
Этерификация:
NH2 —CH2 —COOH + CH3OH → H2O + NH2 —CH2 —COOCH3 (метиловый эфир глицина)Важной особенностью аминокислот является их к поликонденсации, приводящей к образованиюполиамидов, в том числе пептидов, белков, нейлона, капрона.
Реакция образования пептидов:
HOOC —CH2 —NH —H + HOOC —CH2 —NH2 → HOOC —CH2 —NH —CO —CH2 —NH2 + H2OИзоэлектрической точкой аминокислоты называют значение pH, при котором максимальная доля молекул аминокислоты обладает нулевым зарядом. При таком pH аминокислота наименее подвижна в электрическом поле, и данное свойство можно использовать для разделения аминокислот, а также белков и пептидов.
Цвиттер-ионом называют молекулу аминокислоты, в которой аминогруппа представлена в виде -NH3+, а карбоксигруппа — в виде -COO−. Такая молекула обладает значительным дипольным моментом при нулевом суммарном заряде. Именно из таких молекул построены кристаллы большинства аминокислот.
Некоторые аминокислоты имеют несколько аминогрупп и карбоксильных групп. Для этих аминокислот трудно говорить о каком-то конкретном цвиттер-ионе.
Большинство аминокислот можно получить в ходе гидролиза белков или как результат химических реакций:
CH3COOH + Cl2 + (катализатор) → CH2ClCOOH + HCl; CH2ClCOOH + 2NH3 →NH2 —CH2COOH + NH4ClЦікаво змогли б люди жити на нашій планеті, якби на ній не було води? З чого б складалося наше тіло? Може, з повітря або якоїсь іншої рідини. Однак, все це лише здогадки. Спробуємо розібратися в реальних фактах.
Вода – це життя. Дуже мудрий вислів. Вода – це не тільки один з хімічних елементів. З води складається все, що нас оточує. Будинок побудований з цегли, який лежить на цементі, замішаному на воді. Калюжа на дорозі, що залишилася після дощу. Сніг, якого ми чекаємо з нетерпінням щозими. Сльози і слина, які потрібні нашому організму, для нормальної роботи.
Вода забезпечує життя всіх живих істот.
Тварини і рослини з її до втамовують спрагу. Це дозволяє ним добре рости. Люди за до неї готують їжу, прибирають і перуть, миються, обслуговують автомобілі та іншу техніку. Вода є необхідним середовищем існування для багатьох живих істот. Наприклад, риби, восьминоги, краби, медузи, жуки водоміри – не змогли б прожити без неї. Вона для них – рідний дім.
По воді ходять кораблі і човни. Вони перевозять людей і вантажі в ті країни і на ті острови, куди не можна добратися на літаку, автомобілі або поїзді. Завдяки воді в наших будинках є електрика. Адже саме від неї працюють гідроелектростанції.
Від води залежить робота багатьох найбільших фабрик і заводів. Десь її використовують для промивання устаткування, а десь вона – основний елемент виготовлення деяких товарів.
Повернувшись до питання, заданому вище, можна з упевненістю відповісти, що без води ми б не змогли жити на цій планеті. Напевно, тому до цих пір ніхто ще не переїхав на Марс або Місяць. Адже на інших планетах вода поки не виявлена, а саме у водному середовищі зародилося життя. І тільки потім живі організми адаптувалисядо суші і стали жити, так як сьогодні.
Объяснение: Люба жива істота не може прожити без води . А людина складається на 98% з води . Вода то кров стає рідша і не буде загущення крові .