Колоїдні розчини – це розчини, в яких частинки мають прозорий вид, і можна побачити окремі частинки за до мікроскопа; їх розмір сягає від 1 нм до 150 нм.
Характерна властивість колоїдних розчинів – їх прозорість. У цьому полягає їхня подібність з істинними розчинами. Прикладом колоїдних розчинів є розчин білків у воді (курячий білок), розчин силікатної кислоти у воді, розчин ферум (III) гідроксиду.
Значення колоїдних розчинів в житті людини велике. Ми фарбуємо стіни,клеїмо шпалери а це все є колоїдні розчини. навіть кров і цитоплазма є колоїдним розчином. Також у медицині є препарати на основі срібла та золота , які ми приймаємо як дезинфікуючі засоби та маркери небезпечних хвороб
В основе синтеза высокомолекулярных соединений лежат два типа химических реакций - реакции полимеризации и поликонденсации.
Реакция полимеризации, как нам уже известно из курса органической химии, - это соединение молекул вещества в более крупные молекулы.
Уравнения реакций полимеризации упрощенно могут записываться в том виде, как мы это делали при изучении этилена:
Или сокращенно:
nCH2=CH2→(-CH2-CH2-)nСокращенное уравнение показывает, что из п молекул низкомолекулярного вещества образуется одна молекула полимера. Число элементарных звеньев п, входящих в состав макромолекулы, называется степенью полимеризации. Степень полимеризации зависит от природы полимеризующегося вещества и от условий полимеризации.