ВИСНОВКИ: Крохмаль містить два поліцукриди - амілозу й амілопектин, молекули яких побудовані із залишків дицукриду мальтози. В амілозі залишки мальтози сполучені у вигляді ланцюжка, а в амілопектині вони розташовані більш складно. У холодній воді крохмаль не розчиняється, у гарячій воді утворює колоїдний розчин - клейстер. При дії йоду амілоза забарвлюється у синій колір, а амілопектин - у синьо-фіолетовий. Причиною появи забарвлення вважають утворення молекулярних сполук йоду з амілозою й амілопектином. В амілозі ланцюг циклічних залишків глюкози розташований у просторі спіральне і молекули йоду розміщуються у порожнині циліндру у співвідношенні: одна молекула йоду на один залишок глюкози. Сполука має вигляд С6H10О5I2. У довгих молекулах амілози і амілопектину вільні глюкозидні гідроксильні групи розташовані лише на кінцях ланцюга, тобто їх число у молекулі мале. Тому крохмаль не дає чітких реакцій ні з лугом, ні з солями міді. '
ответ : 3) N(IV)O2 - N(II)O - N2(I)O
Объяснение:
1) Cr - III, Mg - II, Са - II - с магния валентность не изменилась в ряду - выкинули
2) К - I, Ba - II, Cu - I - сначала вовсе выросла, сразу отбрасываем
3) N - IV, N - II, N - I - происходит уменьшение в ряду
4) Cu - II, Cu - I, Mn - VII - в конце увеличилась
Чтобы определить валентность, мы смотрим на известный нам элемент, который имеет постоянную валентность в данном соединении. Все представленные в задании вещества - оксиды - сложные вещества, в состав которых входит кислород со степенью окисления -2 или валентностью II.
Например возьмем Mn2O7, мы уже знаем, что валентность кислорода II, теперь мы умножим эту валентность на индекс элемента, то есть II умножим на индекс кислорода - 7 = 14. Теперь данный коэффициент мы делим на индекс элемента, у которого хотим найти валентность, то есть на 2 (под марганцем - 2). 14 / 2 = 7 - Валентность марганца в данном оксиде. Валентность принято обозначать римскими цифрами, поэтому - VII . А оксид будет называться - оксид марганца (VII)