Важливою складовою українського народознавства є наука про народну творчість — фольклористика. Незважаючи на поважний вік, що обіймає понад два століття, вона все ще перебуває у пошуку оптимального наукового трактування багатьох питань, пов'язаних зі становленням та еволюцією предмета, його взаємин із історією, етнографією, літературою тощо. Та й головна справа в тім, що таке явище, як фольклор, не було незмінним за всіх часів.
Відомо, що фольклор виник разом із мовою. Саме у процесі продуктивного розвитку мови і викристалізовувався фольклор. Цей процес тривав так довго, як довго існує мова. Скільки саме — відповісти важко, але минуло багато й багато тисячоліть, перш ніж народи почали користуватися такою звичною і на перший погляд простою первинною комунікативною системою, як мова. Якщо період становлення і розвитку писемності становить 4—5 тисячоліть (у східних слов'ян — тисячоліття), то усна творчість перевищує цей період у 50—60 разів, а деякі дослідники впевнені, що у сто разів. Що стосується східних слов'ян, то тут всяка цифра буде гіпотетичною, оскільки історики не дали нам цілісної концепції у цьому плані. Зрозуміло, що багато чого здатний прояснювати сам фольклор, у якому можна знайти рудименти матріархату та родового суспільства, однак цей аспект фольклористичних студій розроблений ще недостатньо.
У
О
Азотная кислота является сильным электролитом, т.е распадается полностью в растворе на ионы. Поскольку степень окисления азота в азотной кислота равна +5, и она максимальная, это значит, что азотная кислота - очень сильный окислитель. Но, есть исключение: в реакциях обмена, где степень окисления не изменяется. В зависимости от концентрации кислоты и природы металла, могут появляться разные продукты восстановления азота от +4 до -3. Также проявляет свои свойства азотная кислота с оксидами металлов, окисляя их, а сама восстанавливаясь. Думаю, ты хочешь узнать смысл или закономерность химических свойств азотной кислоты. Так вот, по-крайней мере, я знаю только одну: Чем более разбавленная кислота и чем активнее металл, тем глубже восстанавливается азот. А так, все реакции, которые дают в учебниках, надо просто заучивать, особенно ОВР.
В общем, в ОВР азот будет всегда принимать электроны и сам восстанавливаться! Вот роль азотной кислоты, как электролита!
Есть вопросы? Задавай Тык