10. окисно-відновні процеси посі чільне місце в обміні речовин. нітрит-йон у складі харчових добавок е-250 та е-251 надходить в організм та втручається в метаболічні процеси. 10.1. нітрит-йон проявляє токсичну дію, яку можна представити схемою: hbfe+2 + no-2 + 2h+ → hbfe+3 + no + 2h2o в якій no-2
виконує роль: а) окисника; б) відновника; в) середовища; г) інгібітора. 10.2. нітрит-іон утворюється в організмі людини із l-аргініну в фізіологічних концентраціях. реагуючи з fe+2 гемоглобіну, він перетворюється в нітроген (іі) оксид, який розширює стінки судин: hbfe+2 + no-2 + 2h+ → hbfe+3 +
no + 2h2o. скільки електронів приєднує нітрит-іон в цій реакції: а) 1; б) 3; в) 4; г) 2? 10.3. при виготовленні лікарських засобів, що містять кі, необхідно враховуючи його окисно-відновні властивості. з якою із перелічених сполук кі несумісний і чому: а) kcl; б) ki; в) h2o2; г) feso4?
Не радиоактивные благородные газы в большинстве случаев используются для уличных ламп освещения. Свет ксенона, криптона и гелия применяют в медицине как альтернативу сильным седативным препаратам.
Аллотропных модификаций углерода всего 4: графит, алмаз, карбин и фуллерен. Графит используется в металлургии и машиностроении. Алмаз в большинстве случаев используется для изготовления бриллиантов или для покрытия свёрл, ножей и др.. Карбин используется как фотоэлемент, а фуллерен добавляют в огнеупорные краски.