Харчова́ кухо́нна сіль — це речовина у вигляді кристаликів, яка містить 93-99 % хлористого натрію і домішки солей кальцію, магнію, калію, які надають їй гігроскопічності, жорсткості і гіркуватого присмаку.[1][2] Чим менше в солі цих домішок, тим вища її якість.
Сіль є кристалічним сипким продуктом без запаху (окрім випадку йодованої солі) з солоним смаком без присмаку, в якому не допускається присутність сторонніх домішок, що не пов'язані з методом добуванні солі. Колір екстра та вищого ґатунків — білий, однак для першого та другого допускаються сірий, жовтуватий, рожевий та голубуватий відтінки в залежності від походження солі.[2]
Як сировина для одержання кухонної солі (хлористого натрію) використовується кам'яна сіль(67,9%), озерна осадова сіль (31,8%) і в невеликих об'ємах натуральні розсоли. За призначенням і споживанням розрізняють харчову (50%) загального виробництва, технічну (40%) і кормову (10%) сіль.
1. Б) однородность
2. А) вещество, которое содержится в растворе в избытке
3. Б) прозрачные, свет рассеивают
4. Б) это смеси, в которых в жидкости распределены частички твердого вещества
5. А) гидратация
6. Б) насыщенный
Объяснение:
1. могут быть цветными, но не могут быть мутными или неоднородными
2. Растворителем называют обычно вещество, служит средой для растворенного вещества и в чистом виде находится в том же агрегатном состоянии, что и создаваемый раствор. Однако иногда трудно сказать, вещество является растворителем, а какая - растворенным веществом, особенно когда оба вещества взаимно растворяются друг в друге в неограниченном количестве (как спирт и вода). В таких случаях растворителем называют то вещество, которого в растворе больше.
3. В отличие от истинных растворов для коллоидных растворов характерен эффект Тиндаля, т. е. рассеяние света коллоидными частицами.
6. ненасыщенный - еще может расстворятся, пересыщенные - растворено больше, чем надо, концентрированный - высокая концентрация, но может быть ненасыщенным.