2. Определи главную тему текста.
ответ: О радуге.
3. Определи тип текста: повествование, описание, рассуждение.
ответ: Рассуждение.
4. С чем в тексте сравнивают радугу? Запиши полный ответ.
ответ: В тексте радугу сравнивают с гигантской дугой.
5. Выпиши из текста вопросительные предложения.
ответ: Что это такое - радуга? Почему в воздухе возникло такое чудо?
6. Образуй однокоренные слова с приставок за-, при-, пере-, про-, в-, вы-. Выдели корень и приставку в однокоренных словах.
7. Выпиши из первого абзаца текста слова с непроизносимым согласным. Запиши проверочные слова.
ответ: Солнце - солнышко, гигантская - гиганты.
8. Закончи предложение, используя текст.
ответ: Когда луч света проходит через каплю, белый луч распадается на семь цветов (к а к и х?) красный, оранжевый, жёлтый, зелёный, голубой, синий, фиолетовый.
9. Вставь пропущенные буквы. Подчеркни грамматические основы предложений.
Над горизонтом засветило заходящее солнце.
Заходящее солнце освещает горизонт.
Горизонт освещён заходящим солнцем.
10. Отметь рисунок, который соответствует содержанию рассказа.
ответ: Второй рисунок 2
Объяснение:
Відповідь:Справжнє ім’я поета – Мацуо Мунефуса. Басьо – літературний псевдонім.
– Словникова робота. Псевдонім – це ім’я, яке людина використовує замість справжнього.
Басьо народився в 1644 р. у містечку Уено старовинної провінції Іга, що знана своєю мальовничістю. Батько поета Мацуо Ейдзаемон, самурай за походженням, у мирний час змушений був відкласти меча, взятися за пензля та викладати каліграфію. Будучи сином самурая, Мунефуса отримав добру освіту, зокрема наполегливо вивчав китайську та японську класичну літературу – адже самурай мусив добре володіти не лише мечем, а й словом. Улюбленим поетом Мунефуси був китайський поет Ду Фу.
Тодо Іоситада, майже його ровесник і син власника замку Уено, теж захоплювався поезією хоку. Він опікувався Басьо й нерідко посилав його до Кіото, де Басьо вивчав мистецтво хоку. У 1664 році відбувся поетичний дебют Басьо: в одній із збірок були опубліковані два його вірші. У 1666 році Іоситада раптово помер. Басьо втратив друга й захисника. У князівському замку він був більше непотрібний.
Басьо видрукував збірку віршів “Покриття з черепашок” і з цим маленьким томиком, сповнений сподівань, подався туди, де кипіло літературне життя. Залишивши рідний дім, він став бідним городянином. Але в Едо невідомому поету важко було домогтися успіху. Він улаштувався на службу у відомство водопостачання, але незабаром залишив цю посаду. Якийсь час він мав намір піти в монастир.
Пояснення: