Всю жизнь Ахматова стеснялась своего первого творчества. Ранние стихи-баллады, изданные, переизданные и очень популярные, она называла «бедными стихами пустейшей девочки», и не любила о них вспоминать.
Ахматова сочинила своё первое стихотворение в 11 лет. Перечитав его «на свежую голову», она поняла, что ей нужно совершенствовать свое искусство стихосложения, чем и стала активно заниматься.
Помимо сочинения собственных стихотворений, А. Ахматова занималась и переводами зарубежной поэзии на русский язык.
Всю жизнь Ахматова была весьма суеверной. Так, она поначалу отказала Гумилёву её руки, потому что во время прогулки по пляжу они наткнулись на двух дельфинов, выбросившихся на берег. Поэтессе сочла это дурным знаком.
В СССР многие её произведения не публиковались не только при жизни Анны Ахматовой, но ещё и около двадцати лет после её смерти.
«Любов – це тоді, коли не потрібно казати слово «пробач» - ця фраза кілька разів згадується у романі Еріка Сігала і фактично його замикає. Особисто мені сподобалась історія молодих людей, які не зважаючи на труднощі знайшли своє щастя та любили одне одного. Я б не називала це шедевром, але прочитати – варто. Кохання – найбільше чудо світу, Звичайно це стан душі людини. Але це стан такої сили потрясіння, захвату, захоплення, екстазу, який змінює людину фізично і духовно. Якщо запитали людину, чи згодна вона прожити життя, не пізнавши цього почуття, я думаю, бажаючих би не було. І навіть якби запропонували вибрати щось одне серед таких цінностей, як гроші, влада, слава і кохання, то переважна більшість вибрала б останнє. Люди, котрі кохають одне одного, завжди намагатимуться підтримувати вогонь своїх стосунків, робити добро одне для одного, ніколи не говорити "пробач", та ніколи не залишати одне одного в біді. Інакше– це не справжнє кохання.