Вася, герой повести Короленко, очень добрый, хотя и совсем заброшенный отцом мальчик. Когда волей случая Вася знакомится с детьми вождя "дурного общества" Тыбурция Марусей и Валеком, он сразу проникается к ним симпатией, несмотря на разницу в социальном положении. Вася глубоко сочувствует бедственному положению новых друзей, носит им яблоки из своего сада и даже не осуждает их за кражи еды, ведь Маруся так радуется еде.
Когда Маруся сильно заболевает Вася относит ей дорогую куклу своей сестры, поступок сам по себе очень хороший. А когда отец Васи начинает допытываться куда тот дел куклу, Вася молчит, не выдавая друзей. Это уже настоящий подвиг, ведь немногие мог противостоять отцу, тем более такому строгому, хотя и справедливому.
В конце отец все узнает уже от Тибурция, когда Маруся умирает и понимает, что у него растет просто замечательный сын, которым можно гордиться.
Тема: Задачі на знаходження відстані за швидкістю і часом. Ускладнені задачі на зведення до одиниці. Мета уроку: • Формувати компетентність учнів у розв’язанні задач на знаходження відстані за швидкістю і часом, спираючись на знання дітей попереднього уроку. • Удосконалювати навички учнів у знаходженні значень виразів на додавання і віднімання, розвивати логічне мислення, увагу, мову учнів, учити коментувати хід розв’язання. • Виховувати інтерес до предмета. Обладнання: Схеми, таблиці, індивідуальні картки, мультимедійна система комп’ютер. Тип уроку: Урок засвоєння нових знань. Хід уроку 1.Організаційний момент . Привітання.( Слайд №1) Діти, до нас на урок сьогодні завітали гості. Тож давайте привітаємо їх. Ми вам раді, люди добрі, і вітаєм щиро вас, І за м ласкаво на урок в 4 клас. Автотренінг: Давайте згадаємо ваш автотренінг. Я – учень , я ходжу до школи. Мене навчають вчитись, я все розумію, я хочу все знати. 2.А зараз реклама уроку (Слайд №2) Урок має бути: 1.цікавим 2.навчальним 3.гарним 4 практичним 5.продуктивним Ми будемо : 1.активними 2.розумними 3.дисциплінованими 4.уважними Отже якщо ми будемо такими, ми разом проведемо цікавий , творчий урок. І урок у нас не звичайний. Ви відкриєте для себе одну із таємниць мудрості. Для цього потрібно наполегливо працювати й гідно пройти всі етапи уроку. На вас чекає (Слайд № 3) • Хвилинка каліграфії • Хвилинка швидкого обчислення із сюрпризом • Ситуація успіху • Проблемна ситуація • Засвоєння нових знань • Фізкультхвилинка • Коментоване розв’язання задачі • Перевір задачу у сусіда • Застосування набутих знань 3.Актуалізація опорних знань • Хвилинка каліграфії. Сядьте рівно , відкрийте зошити, згадайте правила письма і прописуємо число 29, яке складається з двох цифр 2 і 9.(запис ППЗ ) Метод «мікрофон» Як ви вважаєте , чому на хвилинці каліграфії ми писали число 29? Що ще в житті може означати це число? (Дату народження,29 грн. може коштувати машинка, 29 учнів у класі, 29 метрів відстань від нашого класу до їдальні і т.д.) Добре впорались . Рухаємось далі. • Хвилинка швидкого обчислення із сюрпризом. Покажемо , на скільки швидко і вправно у 4 класників працює «мозковий комп’ютер» . Розв’язати приклади і знайти ключове слово – перевірку. + 54408 - 48350 +2120 973 9405 1080
12 м 80 см. - 8м.07 см. 360 – 37 3600:100 276*1 60:3 Відповіді числа: 3200, 55381 ,323,36,20,276,473,38945 Л М Д Е Ь Ц О О (МОЛОДЕЦЬ) (Слайд № 4) 4.Повідомлення теми уроку Пригадаймо, які задачі розв’язували на попередньому уроці? Навести приклади. Створення ситуації успіху. (починається запис з ППЗ) • Задача на знаходження швидкості • Складіть обернену задачу , щоб знайти відстань ( зупинка на записі) Діти а чи достатньо в нас знань щоб виконати це завдання? (що таке обернена задача ми знаємо , а щоб знайти відстань у нас проблема) Як розв’язати таку задачу?Скажіть хто здогадався чим ми будемо сьогодні на уроці займатися?Хто може назвати тему уроку?Висловіть свої думки. А що нам потрібно знати, щоб розв’язати нашу проблему?(знання попереднього уроку)Послухайте чи так ми думали ( продовження запису ППЗ) 5.Первинне сприйняття нового матеріалу. Давайте заглянемо в підручник сторінка 61 , адже це джерело знань і переконаємось іще раз в правоті наших думок. Читання хором висновку в підручнику. Застосуймо наші знання практично. Діти я вам зараз назву рухомий об’єкт, а ви висловіть свої припущення з якою швидкістю вони можуть рухатись. На сторінці 61 у підручнику № 391 за даними таблиці знайдемо відстані. Висновок: щоб знайти відстань, треба швидкість помножити на час. Фізкультхвилинка Віконце ми відкрили, Повітря запросили До нашої кімнати,
Ну, я расскажу на примере своего любимого произведения В. Каверина "Два капитана". Главный герой - Саня Григорьев - добрый, честный и очень порядочный человек с непростой судьбой. На протяжении всей своей жизни он практически непрерывно боролся с трудностями. В раннем детстве боролся с немотой, преодолел этот страшный недуг. Посвятил почти всю взрослую жизнь поискам пропавшего капитана Татаринова, отца своей возлюбленной Кати. Участвовал в Великой Отечественной войне, где также проявил недюжинную силу духа и патриотические чувства. Всегда следовал девизу "Бороться и искать, найти и не сдаваться!". Я считаю, что этот человек прожил свою жизнь не зря и может стать достойным примером для каждого.
Вася, герой повести Короленко, очень добрый, хотя и совсем заброшенный отцом мальчик. Когда волей случая Вася знакомится с детьми вождя "дурного общества" Тыбурция Марусей и Валеком, он сразу проникается к ним симпатией, несмотря на разницу в социальном положении. Вася глубоко сочувствует бедственному положению новых друзей, носит им яблоки из своего сада и даже не осуждает их за кражи еды, ведь Маруся так радуется еде.
Когда Маруся сильно заболевает Вася относит ей дорогую куклу своей сестры, поступок сам по себе очень хороший. А когда отец Васи начинает допытываться куда тот дел куклу, Вася молчит, не выдавая друзей. Это уже настоящий подвиг, ведь немногие мог противостоять отцу, тем более такому строгому, хотя и справедливому.
В конце отец все узнает уже от Тибурция, когда Маруся умирает и понимает, что у него растет просто замечательный сын, которым можно гордиться.