В начале учебного года семиклассника Кирилла Векшина учительница перед всем классом обвиняет в краже кошелька у студентки-практикантки, которой он не совершал. Единственная улика против него — то, что он случайно оказался в учительской раздевалке и, не желая унижаться, не позволил обыскивать свои карманы.
Случайно Кирилл узнаёт, что кошелёк украл тихий и незаметный Петька Чирков. Сначала он решает заставить его во всём признаться, но узнаёт, что Чирков украл деньги, чтобы рассчитаться с хулиганами. Кирилл решает Чиркову и вступает в противостояние с хулиганской шайкой, которой верховодит некий Дыба.
Відповідь:
1.Жанр–«Друкар книжок небачених» – історична повість
2.Тема–«Друкар книжок небачених» – розвиток книгодрукування; роль непересічної особистості в житті народу.
3.Головний мотив–бачення світу автором
4.Герої–Максим Грек, Іван Федоров, Петро Мстиславець, Івашко, Гринь, Іван Грозний, посол Ганс Місенгейм від датського короля Християна ІІІ, саксонець Шлітт, гетьман Григорій Ходкевич, князь Костянтин Острозький.
5.Ідея–художній зміст повісті розкривається через наскрізний образ книги. Для головного героя вони — джерело знань для простого народу: „Стопи книг, однаково великих, однаково гарно оправлених в темну шкіру з тисненням, були перед царем. Скільки людей читатиме їх! Не тільки в церквах лежатимуть вони, як колишні рукописні, важкі, дорогі, недоступні для більшості людей, а зможуть їх купити, читати і не такі вже багаті”; і зброя в боротьбі за національну незалежність: „Це ж бо було в ті часи, коли польські пани хотіли загарбати собі всі українські землі, завести скрізь католицьку віру. Отже, православні книжки — це була велика зброя проти ополячення”.
Пояснення:
надеюсь :) буду рад *нравится*