Его внимание привлекают обычаи и нравы горцев, ему нравятся простота их жизни, гостеприимство, воинственность. Он часами мог любоваться, как черкесы джигитуют, приучая себя к войне; ему нравился их наряд, и оружие, которое украшает черкеса, и кони, являющиеся главным богатством черкесских воинов. Он восхищается воинской доблестью черкесов и их грозными набегами на казачьи станицы. В домах же своих, у очагов, черкесы гостеприимны и привечают усталых путников, застигнутых в горах ночной порой или ненастьем.
Наблюдает пленник и за воинственными играми чеченских юношей, восхищается их удалью и силой, его не смущают даже их кровавые забавы, когда они в пылу игры рубят головы рабам. Сам изведавший военные утехи, смотревший в глаза смерти, он скрывает от черкесов движения своего сердца и поражает их беспечной смелостью и невозмутимостью. Черкесы даже гордятся им как своей добычей.
Вітаю тебе, Шимек!
І хоча ти мене не знаєш, але твоя доля настільки зворушила мою душу, що я не можу не написати тобі.
Твоє юнацьке кохання до дівчини Бузі увійшло в історію майже також незабутнє, як і величне кохання Соломона до Суламіт, що оспівано в біблійній «Пісні над піснями».
Коли я читав рядки повісті про ваше дитяче хрусталеве кохання, яке допомагало вам бачити світ кращим, а самих себе надзвичайно щасливими, я навіть трохи заздрив, бо я ще не відчував таких сильних почуттів.
Мені також дуже кортить відчути це дивовижне відчуття, коли здається, що за спиною виростають крила і ти можеш літати десь високо у височині…
Я також знаю, про те, що через деякий час ти втратив своє юнацьке кохання, але тобі знадобився ще деякий час, щоб ти зрозумів, що це кохання було найціннішим скарбом твого життя. Співчуваю… й сподіваюся, що я не зроблю такої помилки у своєму житті.
Дякую тобі за те, що ти про це повідав світу.
підпис, місце написання.
Объяснение:
Лист – передача на письмі особистих вражень і думок.
Складові елементи листа:
1. звертання до адресата, вітання;
2. вступ, у якому засвідчити обізнаність із життям і творчістю письменника;
3. основна частина: висловлення власних вражень і думок про його твори;
4. закінчення, побажання й запитання до письменника.
5. підпис, місце написання.