1. Кто похитил Людмилу? 2. Кто рассказал Руслану, где находится Людмила? 3. Где Руслан находит свой меч? 4. Чья это голова? 5. Где заключалась сила у черномора
В басне Крылов высмеивает «выскочку» молодую лошадь. Шел обоз с горшками, а молодая лошадь стала ругать старого коня, который не спеша ехал и вез свой груз. "Все он делает не так, как надо. Гляди-тко нас, как мы махнем! Не бойсь, минуты не потратим, скатим" Но когда, молодая лошадь, "выгнувши хребет и понатужа грудь",хотела похвастаться и показать свою удаль ……..у неё ничего не получилось.Обоз упал в канаву, и разбились хозяйские горшки. вот поэтому... " Как в людях многие имеют слабость ту же: Все кажется в другом ошибкой нам; А примешься за дело сам, Так напроказишь вдвое хуже". Так и по жизни ……лучше быть осторожным и мудрым, главное выполнить и довести дело до конца, чем не имея нужного опыта и знаний, пытаться руководить кем- то , и это не факт, что у тебя получится лучше, а не хуже.
Коли моя мама ображається на когось з нас, членів сім’ї, вона каже: «Чому ти не подумав про мене? Я ж теж людина». Це в її розумінні найпереконливіший аргумент. І дійсно, бути людиною в загальноприйнятому уявленні – це значить мати думки, почуття і бажання, це означає бути гідним любові та поваги. Крилатими стали слова одного з героїв М. Горького Сатіна: «Людина – це звучить гордо!». І ми часто не усвідомлюємо повною мірою, до чого це об’ємне і «серйозне» поняття, яку відповідальність воно накладає на нас.
Отже, «людина», як один із видів живих істот, населяє планету Земля. Є кілька кардинально протилежних теорій її походження – від «цинічно-приземленою» теорії Ч. Дарвіна до містичної гіпотези інопланетної природи Homo Sapiens. Однак, незважаючи на розбіжності, всі вчені сходяться на думці, що людина єдина в трьох іпостасях – біологічній, соціальній і духовній. Що це означає?
У своєму житті людина проявляє себе як істота біологічна: вона володіє певною анатомією і фізіологією, у неї існують інстинкти і основні потреби – в їжі, у відпочинку, безпеці, продовженні роду. Однак це – лише частина потреб людини. Вона не може жити, не виконуючи певних функцій у суспільстві, соціумі. Всі ми за своє життя виконуємо безліч соціальних ролей – дітей, батьків, друзів, студентів, працівників, колег. Життя людини в суспільстві, його розвиток саме як соціальної істоти вчені називають социогенез (на відміну від антропогенезу – розвитку людини як біологічної істоти). Вчені довели, що людині необхідно оточення інших людей, необхідно відчувати себе частиною «великого колективу» – бути соціалізованим, включеним в життя суспільства. Тільки тоді людина набуває специфічні навички, що відрізняють його від тварини, – мова, вміння взаємодіяти з іншими людьми, приносити користь суспільству.
Але і це ще не все. Можна сказати, що у своїй біологічній природі людина реалізується як особистість, в соціальній діяльності – як індивід. Але досягти вищого ступеня розвитку людини на цій Землі – стати особистістю – йому дозволяє лише духовна сфера. Вона включає в себе почуття, емоції, думки індивіда, його потреби в самовираженні і творчості, його морально-етичні принципи
1 - Черномор
2 - Старец рассказал Руслану, что Людмилу похитил страшный волшебник Черномор
3 - Он нашёл его под большой головой.
4 - Голова принадлежала старшему брату колдуна Черномора.
5 - Сила была в бороде
Объяснение: