Записка Дубровского вызвала у Маши противоречивые чувства: ей было любопытно и лестно, но своим приглашением на ночное свидание учитель ставил ее в неловкое положение. Несмотря на это, Маша дала согласие. Героиня надеялась услышать объяснения в любви, а услышала страшное признание: «Я не француз Дефорж, я Дубровский» . Владимир не в первый раз продемонстрировал смелость и благородство, но это стало для Марьи Кириловны настоящим ударом. Вернувшись к себе, она долго пребывала «в истерическом припадке» . Ее надежды на счастье разрушились.
Жанр – Історико-пригодницький роман
Рік видання – 2007 Тема
«Джури козака Швайки» – зображення пригод дванадцятирічних хлопчиків Санька та Грицика у супроводі сміливого вивідника Швайки у складний період протистояння українців турецько-татарським набігам і сваволі польсько-литовських магнатів та зародження козацтва
Ідея «Джури козака Швайки» – Уславлення дружби, вірності рідній землі, потреби захисту її кордонів, засудження зради.
Проблематика твору:
Боротьба добра і зла. Дружба й зрада. Стосунки людей і тварин. Відносини між дорослими й дітьми. Духовна сила й духовний занепад.
Художній час і простір – Події твору відбуваються у селі Воронівка, на Наддніпрянщині та у степах України в 1487-1488 роках.
Композиція «Джури козака Швайки» Роман В.Рутківського «Джури козака Швайки» складається з трьох частин: Частина 1 «Втеча з рідного дому» Частина 2 «На козацьких островах» Частина 3 «Джури вирушають у дорогу»
Объяснение:
Окуджава, Здесь птицы не поют