Складається враження, що хлопчина не зовсім розуміє, чому треба взагалі плювати на картину, але масовий психоз захопив і його. Та ця подія виявилася для нього тією миттю, яка різко змінила його життя. Побачивши картину, Том раптом розгубився, і йому було важко плюнути на картину. Він не знав, що її створив Леонардо да Вінчі, один із найвідоміших майстрів доби Відродження, не розумівся на особливостях творчості цього митця, але був вражений красою полотна. Картина взагалі видалася йому живою. Та захоплений загальною веремією, Том, «сліпо наслідуючи інших… простяг руку, схопив клапоть лисніючого полотна, смикнув і впав, а поштовхи та стусани вибили його з натовпу на землю». А потім він довго стояв, нічого не розуміючи, що робиться навкруги.
Объяснение:
Начну с того, что я не осуждаю Эраста, ибо не имею на это права. Даже автор простил его, хотя и не сразу.
В начале произведения молодой офицер, дворянин, этакий повеса соблазнил чистую и непорочную крестьянскую девушку а, охладев к ней, под предлогом войны уехал.
Мот и картежник, он проиграл почти все, что имел, и был вынужден жениться "на деньгах", то есть на богатой пожилой вдове. Но самое страшное для бедной девушки было то, что он решил откупиться от ее любви ста рублями. Этого Лиза выдержать не смогла и утопилась.
Эта смерть изменила весь внутренний мир Эраста, он до конца дней своих мучился и считал себя убийцей, хотя я его именно таковым и считаю.
Я не согласна с автором, который выставляет Эраста почти жертвой сложившейся ситуации, я считаю, что он слабый, безвольный, никчемный, не имеющий права обращаться с людьми подобным образом, я не простила ему смерти Лизы.
Но это мое личное мнение.