1 Какую оказывал Володя голодным? Почему он однажды прогнал их от дома?
2 Опиши, что испытывает герой рассказа после изгнания «слонов».
3 Кто оказывается самым несчастным существом в поселке?
4 От чего собака Володю?
5 Раскрой смысл заглавия рассказа.
6 Есть ли в рассказе люди, которым присуще чувство страдания?
7 Какова роль начальника станции в сюжете рассказа?
8 Что он сказал детям, наблюдавшим в сквере за голодными?
9 Почему отец Володи в конце рассказа становится похож на начальника станции?
На початку 27 року до н е. сенатори проголосили Октавіана главою Римської держави. Вони навіть запропонували йому йменуватися третім засновником Рима.
За розпорядженням Августа навіть були створені спеціальні організації підлітків. "Керівниками молоді" були призначені онуки Августа, у яких він бачив своїх спадкоємців на імператорському троні. Однак обоє онука передчасно вмерли. Час Августа називають "століттям золотої латині", тому що тоді творили великі римські поети й письменники. Він прекрасно усвідомлював, яке вплив на людей робить література, тому що вона може формувати суспільну думку. Він захищав письменникам і поетам.
Із часу імператора Августа в Римі стало поширюватися поклоніння східним богам. Самою популярною богинею була єгипетська Їсида, мати дитини Гора. Дороги, як кровоносні посудини, зв'язували серце імперії - Рим- з її самими віддаленими куточками. Не випадково майже на кожній приєднаній території виникав свій "маленький Рим" - місто, що у зменшувальній формі приймало ім'я великого батька Рима або наслідував його вигляду. Кожне місто в імперії вважав за необхідне мати свій форум, амфітеатр, школу, бути схожим на освічений Рим.