Художня література... Всього два слова, але який величезний зміст несуть вони в собі. До художньої літератури належать різні твори: і оповідання, і повісті, і п'єси, і вірші... В цих творах розповідається про життя, працю, боротьбу людей, їх почуття, внутрішній світ, описується природа. Цілої книжки буде замало, щоб охопити все, про що розповідає література.
Художній твір створює письменник. Це досить складний процес, адже не кожна людина може писати твори гаючи навколишню дійсність, письменник помічає різні події, людей, стосунки між ними, а потім намагається все це втілити у своєму творі. Головна мета митця — зацікавити читача, привабити його своїм твором. Коли це вдається письменнику, читач отримує глибоку насолоду від читання
Значення літератури не тільки в емоційній насолоді. Художній твір вчить людину думати, замислюватись над прочитаним, а це розвиває її мислення, культуру, духовність.
Отже, любімо книжки, читаймо твори з пошаною до тих, хто їх створив, тому що література — це скарбниця людських знань, людських діянь та великих почуттів.
Основные особенности древнерусской литературы:
-рукописный характер,соблюдалась ритуальность,композиция написания,
-анонимность авторов,при написании не указывался автор,нередко имена авторов добавлялись гораздо позднее,при переписывании ссылались на первоисточник,
-историзм и связь с церковной тематикой,произведения литературы связаны с историческими личностями и событиями,библейскими сюжетами,
-использование русского народного творчества,фольклора,патриотизм произведений.
Жанры древнерусской литературы:
1)Житие-описание жизни ,подвигов канонизированных церковью выдающихся людей -"Житие Александра Невского".
2)Хождение-прославление путешествий или паломничеств к святым местам-"Хождение за три моря" Афанасия Никитина.
3)Поучение-наставление потомкам,заветы молодому поколению,поучительного характера-"Поучение Владимира Мономаха".
4)Воинская повесть-описание ратных подвигов,прославление победных сражений русских воевод-"Сказание о Мамаевом побоище".
6)Летопись-исторические произведения,хронология событий по летам,с описанием всего происходящего-"Повесть временных лет".
7)Слово-духовное произведение,написанное в прозе и передающее поучение потомкам-"Слово о Законе и Благодати" митрополита Иллариона.