М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Фантастичне та реальне в оповіданні "запах думок"

👇
Ответ:

ответ:

мета: познайомити з творчістю американського письменника роберта шеклі, сформувати уявлення про фантастику як літературний жанр, розвивати уміння аналізувати літературні твори; розвивати творчу уяву; продовжити працювати над формуванням особистісних компетенцій.

обладнання: портрет роберта шеклі, виставка книг фантастичного жанру, проектор, мультимедійна дошка, мультимедійні презентації.

тип уроку: урок формування нових знань, умінь, навичок.

епіграф: кожна наша думка буквально творить наше майбутнє.

луїза хей

хід уроку

і. організаційний момент.

повідомлення теми, очікуваних результатів, епіграфу уроку.

(слайди 1 -2). запис теми та епіграфу уроку в зошити. (тема та

епіграф записані на дошці).

іі. актуалізація опорних знань і умінь.

мозковий штурм. (слайди3 – 4)

записи у зошитах.

фантастика(в перекладі з грецької «здатність уявляти») – 1. поняття, образи, створені уявою, тобто такі, що не відпові дійсності; вигадка, казка.

2. жанр літератури, а також твори, що описують явища, події нереальні, не існуючі в дійсності, які містять казкові образи.

3. щось видумане, нереальне, пов’язане з фантазією.

ііі. мотивація навчальної діяльності.  

слово вчителя. фантастика стала помітним явищем сучасної культури. у потоці книг вражає велика кількість тем, сюжетів, цікавих припущень, сміливих передбачень; притягають відважні задуми, винахідливість, дотепність, вигадка. кращі фантастичні твори пов’язані з проблемами, що хвилюють, учать осягати буття в його безмежному різноманітті. фантастичні припущення – лише згусток того, з чим ми зустрічаємося сьогодні або можемо зіткнутися завтра. сполучаючи воєдино можливе з неможливим, реальність з мрією, правдоподібність з вигадкою, письменники створюють уявні моделі небувалих життєвих ситуацій, примушують замислитися про серйозні речі, побачити звичне і буденне під новим кутом зору.

іv. формування нових знань, умінь і навичок.

слово вчителя. сьогодні ми познайомимося з відомим письменником-фантастом – робертом шеклі. (перегляд презентації»біографія шеклі» – відкривається через гіперпосилання: слід установити курсор на прізвище письменника і нажати на пробіл або клікнути лівою стороною мишки).

бесіда за переглянутим слайд – шоу.

– літературу якої країни представляє роберт шеклі?

– що вам найбільше запам’яталося з його біографії?

– що найбільше вразило?

мозковий штурм: «міркуймо разом! » (слайди 5 – 8)

– що таке запах?

– який орган є нам розрізняти запахи?

– які запахи вам подобаються?

робота над проблемним запитанням: як ви вважаєте, думки мають свій запах? як ви розумієте назву твору? (слайд 9)

словникова робота. (слайд 10 – через гіперпосилання відкриваються пояснення до всіх слів: слід установити курсор на потрібне слово і нажати на пробіл або клікнути лівою стороною мишки).

робота в групах:

1-ша група. завдання: створити асоціативне гроно. з перелічених якостей людей потрібно виділити ті, що були притаманні кліві.

мужність, щедрість, винахідливість, тактовність, витримка, почуття відповідальності, ввічливість, чуйність, доброта, цілеспрямованість, хитрість, дисциплінованість.

2-га група. завдання: коментоване читання уривків, які найкраще характеризують кліві. ( зорельот, не забуває про сумку з поштою, яку не кидає навіть тоді, коли знаходиться в небезпечних ситуаціях. намагається опанувати свої думки і не панікувати. старається зрозуміти закон виживання на незнайомій планеті.)

3-тя група. завдання: відновити перфорований текст.

хіба завдяки своєму (розуму) й умінню (пристосовуватися) людина не була завжди і скрізь (царем природи)? (р. шеклі)

презентація роботи в групах.

v. підсумок уроку.

вправа «мікрофон. коло ідей». ідея – ствердження сили людської думки, здатної знайти вихід із любої ситуації, перебороти всі перешкоди на своєму шляху. (слайд 13)

робота зі слайдом: »знайди зайве! » (слайд 14)

бліц диктант («+»- «-»): «перевір себе! »

1. зорельот летів крізь колонізоване скупчення сергон.

2. зореліт здійснив вимушену посадку, тому що не працювала система отоплення на кораблі.

3. приземлившись, корабель вибухнув.

4. тварини, які населяли планету, були такими ж, як на землі.

5. кліві підібрав біля уламків корабля контейнер з провізією.

6. головному герою довелось захищатися від хижих звірів.

7. кліві не вдалося зберегти сумку з поштою.

8. лерой провів на планеті з-м-23 три дні.

9. головний герой переховувався від небезпеки в печері.

10. востаннє на планеті кліві уявив у себе в руках смолоскип, яким він спричинив небачену досі тут пожежу.

11. побачивши в ілюмінатор ракети спустошену планету, головний герой дуже шкодував.

рефлексія.

вірш «коли здається жити неспромога»

коли здається жити неспромога,

коли здається, більше сил нема,

повір у себе, і твоя тривога

розвіється, як марево, сама…

повір у себе, ти багато можеш,

не опускай безсилої руки.

ти сам собі найкраще –

лиш тільки спробуй сам себе знайти.

коли здається, що земля і небо

тебе стали на диби,

повір у себе, знай, що жити треба,

бо ви своєї долі – не раби!

4,5(23 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
арсюха6
арсюха6
08.07.2020

Владимира Высоцкого одни называют поэтом, другие — певцом, а третьи — бардом. Но как бы кто его ни характеризовал, он был, есть и будет олицетворенной совестью того поколения советских людей, которое в детском возрасте пережило ужасы и потрясения Великой Отечественной войны и послевоенной разрухи.

Наиболее точное определение творчества В. Высоцкого — «энциклопедия советской жизни». В стихах В. Высоцкого мы видим не приукрашенную лоском официоза, а реальную будничную жизнь советского человека — того человека, который был современником самого поэта. А это, как мне кажется, и есть самая правдивая история. И даже спустя десятилетия новые поколения историков будут обращаться к творчеству В. Высоцкого только потому, что ни в одном источнике не найдут правды о периоде «развитого социализма» больше, чем в его стихах.

Начало творчества В. Высоцкого связано с тем временем в истории нашей страны, которое называют «хрущевской оттепелью». Это было время развенчания культа личности Сталина и относительной духовной свободы. Несмотря на то, что продолжалось оно совсем недолго — каких-нибудь семь или восемь лет, — вызванное этим временем к жизни общественное самосознание уже нельзя было повернуть в прежнее русло.

В первую очередь, это касается интеллигенции, лучшие представители которой (в период застоя, последовавший за «оттепелью») превратились в оппозицию. Оппозиционеров стали сажать в тюрьмы, помещать в психбольницы и высылать за границу.

А между официальным и оппозиционным искусством возникло творчество писателей, композиторов и художников, носившее как бы промежуточный характер. Эта культура была внеклассовая и общечеловеческая. Она заново открывала для себя и для читателя душу и дух советского человека, которого позже с оттенком пренебрежения назовут «хомо советикус» или «совок». К этой культуре, вслед за Булатом Окуджавой и Александром Галичем, принадлежал и Владимир Высоцкий.

Несмотря на то, что творчество В. Высоцкого не было откровенно диссидентским, он всегда был на особом контроле со стороны компетентных органов, и ему постоянно приходилось оправдываться за свои песни и свои поступки:
Я был душой дурного общества.
И я могу сказать тебе:
Мою фамилью, имя, отчество
Прекрасно знают в КГБ.

В стихотворении «Серебряные струны» олицетворением свободы творчества выступает извечная спутница — семиструнная гитара, а серебряные струны — тот внутренний голос, то вдохновение, без которого не может быть творчества:

4,5(70 оценок)
Ответ:
29101975tanuxa
29101975tanuxa
08.07.2020

Public Relations (PR) – это совокупность технологий, целью которых является создание позитивного образа компании, продукции, персоны. В более широком понимании PR – наука, которая изучает построения гармоничных отношений с внешним миром. Для бизнеса пиар представляет собой планируемые усилия по созданию доброжелательных отношений между компанией и общественностью. Например, фирма работает исключительно в интересах клиента, значит, и клиенты хорошо относятся к компании.

Public Relations концентрируются на отношениях с людьми, аудиторией, связях с общественностью. Пиарщики не ставят экономическую выгоду компании во главу угла.

Объяснение:

4,4(21 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ