Например, 10 словосочетаний из 1-й главы "Дубровский":
русский барин, большой вес, постороннее притязание, злобную улыбку, пороки человека, ограниченного ума, барскую праздность, ласковый приём, смиренное состояние, надменным Троекуровым.
10 словосочетаний из 2-й и 3-й главы, например:
перья за ухо, явное неудовольствие, бегают по церкви, припадки сумасшествия, добрая старуха, молодой человек, входил в долги, материнское благословение, бестолковые строки, барский двор.
И еще десяток словосочетаний, но уже из 5 и 7 главы:
последнее поклонение, похоронный обед, вечную память, холодный дерн, униженными поклонами, пьяны на похоронах, земского суда, виновник пожара, хорошей полиции, полных командиров.
Объяснение:
На початку оповідання Федько постає перед нами як "чистий розбишака", в якого наче біс вселився. Він сам ніколи не був спокійний і не давав спокою іншим, збиткуючись із хлопців-однолітків і часто доводячи їх до сліз. Федьковій матері жалілися на нього і діти, і їхні батьки, за що хлопець мало не щовечора отримував від тата прочухана. Федько мужньо переносив кару, не скрикнувши ні разу, не заплакавши. Батько, хоч і дуже гнівався на сина, після покари нагороджував його двома-трьома копійками за те, що син говорив правду. Бо Федько, якби схотів, міг би одбрехатися, але він не любив брехати, оскільки не любив і видавати товаришів.
Повною протилежністю Федькові є Толя — ніжний, делікатний, смирний, завжди чистенький, чепурненький. Йому, як і кожній дитині, теж хотілося гратися з хлопцями, і він приєднувався до Федькової компанії. Але коли він приходив додому забруднений, подраний, то, щоб не гнівалися батьки і не карали його, звинувачував у всьому Федька — і тому знову перепадало від батька.
Объяснение:
прост добавь кто тебе нравится больше