Тема грошей у повісті О. Бальзака "Гобсек"
В історії світової літератури чимало історій про скнар, так що Гобсек з повісті Бальзака — образ не новий. Але от що справді цікаво, що письменник за до свого героя дослідив усебічно проблему грошей.
Отже, Гобсек знає гроші професійно, бо він лихвар, тобто людина, що дає гроші під заставу. Він розповідає Дервілю про своє життя, і поступово стає зрозуміло: в ньому майже ні для чого, крім грошей, місця не лишилося. Він прагнув мати гроші, бо вони дають свободу, а хто ж не хоче бути вільним. Але, накопичивши певну суму, Гобсек не зупиняється, бо розуміє: великі гроші дають владу. Саме ця насолода для нього найкраща. Він так захопився, що й не помітив, коли і як гроші стали володіти ним. То, може, гроші не потрібні? Це не так. Відсутність грошей у Ернеста де Ресто ледве не зруйнувала його надії і щастя. А от для його матері гроші стали джерелом усіх нещасть, бо вона не знала ані ціни грошам, ані небезпеки, яку вони крили. Розкидаючи гроші на Максима де Трая, на розкіш, вона забула про свій обов'язок перед чоловіком і дітьми. Гроші — річ небезпечна. Потрапити у залежність від них дуже тому Фанні Мальво позичає у Гобсека стільки грошей, скільки може віддати, заробивши працею білошвейки. Та й Дервіль розуміє думку Гобсека, який позичає йому гроші під великий процент. Адже немає більшого тягаря, ніж тягар зобов'язаності за надану послугу. Часом це руйнує стосунки. Тому Гобсек позбавляє Дервіля необхідності почуватися вічно винним йому. Це ще один бік проблеми грошей.
Таким чином, дослідивши проблему грошей, Бальзак дійшов висновку, що гроші потрібні людині, аби жити, не думаючи про них, а займаючись творчістю, справами тощо. Брак коштів призводить до занепаду моралі, як у Максима де Трая. Невміння керувати своїми потребами призводить до марнотратства й трагедії. Великі гроші дають владу. Але саме великі гроші часом забирають у полон життя людське, як це сталося з Гобсеком.
Объяснение:
ответ:
в результатах исследования ученые , что сильная душевная боль или страх вполне способны послужить катализатором причиной возникновения острой сердечной недостаточности.
свое открытие британские специалисты назвали "cиндромом разбитого сердца". когда человек страдает или, наоборот, бурно радуется, происходит мощный выброс адреналина, парализующего работу нижних камер сердца и переносящего всю нагрузку на верхние камеры, вследствие чего возникает риск инфаркта. "именно это служит причиной высокой смертности среди людей, которые только что потеряли своих близких", - пояснил один из исследователей александр лион.
ученый также выразил уверенность в том, что официально имеющаяся статистика неверно отражает количество людей, скончавшихся в результате "сердечных мук". "синдром разбитого сердца" часто принимают за ишемическую болезнь или обычный приступ сердца", - отметил он.<
/p>
в день всех влюбленных врачи традиционно пика приема пациентов с "синдромом разбитого сердца" или, по-научному, кардиомоипатией, то есть состоянием, при котором сужаются идущие к сердцу кровеносные артерии. коллеги британцев - кардиологи из американского университета лойолы - заявили, что от данного заболевания человек при желании и наличии силы воли вполне может избавиться всего за несколько недель. при этом, по словам медиков, депрессия - это сугубо индивидуальное явление, и единого лекарства от несчастной любви придумать невозможно.
один из наиболее ярких случаев, слова кардиологов, произошел несколько дней назад в американском штате пенсильвания, где жившие в браке 65 лет скончались в один день с разницей чуть более часа.
традиционно 14 февраля каждого года отмечается день святого валентина. влюбленные признаются друг другу в чувствах, преподносят "валентинки" и разные подарки. католические христиане при этом вспоминают святого мученика валентина, а христианские - трифона. в россии существует и свой аналог праздника - 8 июля страна отмечает день любви, семьи и верности.
незнаю