Відповідь:
Берман був художник,що мешкав на першому поверсі під двома молодими художницями на мансарді -- Сью та Джонсі.Йому було за шістдесят. У мистецтві Берман був невдахою.Сорок років він тримав у руках пензля,але так і не зміг доторкнутися хоча б до краю мантії.Він усе хотів написати шедевр,але цього так і не сталося. У кутку на мольберті стояло полотно,яке чекало на перший мазок майстра.
Він заробляв трохи грошей,позуючи для тих молодих художниць у колонії,які були не в змозі оплачувати послуги професіоналів.
У всьому іншому це був капосний дідок, що глузував з чужої доброти і вважав себе привілейованим сторожовим псом Сью й Джонсі...
Погода вночі була погана.Шаленів вітер та ляла сильна злива.Проте останній листок не впав,і на наступний день теж. Згодом з'ясувалося,що листок був намальований на шибі Берманом.Тієї лютої ночі з ліхтарем він малював змішаними на палітрі зеленими й жовтими фарбами. Його черевики та одіж промокли наскрізь і були холодними, мов крига.Він стара слабка людина і перебіг хвороби був тяжкий.Берман помер через два дні від пневмонії.
Берман пожертвував собою заради Джонсі. Він допоміг їй й вводночас здійснив свою мрію,так і не отримавши від неї насолоди. Оце й є перший і,на жаль,останній шедевр Бермана,який він написав тієї ночі, коли впав листок плюща
1.Рассказывая о двадцати восьми годах, которые провел Робинзон на острове, Дефо впервые в литературе развернул тему работы. Именно работа Робинзону остаться человеком. Оставшись наедине с природой, герой Дефо упорно работает над изготовлением предметов домашнего обихода.
Здесь рассказывается, как он строил свое первое здание, обставлял свое жилье, приручал диких коз, обрабатывал поле, лепил горшки, пек хлеб, строил лодки и много еще чего нужно было для жизни на безлюдном острове. Направляя внимание читателя к внутреннему миру своего
героя, Дефо наделяет его и признаками раннепросветительского сознания. В самом деле, живя на острове, Робинзон мобилизует все свое знание о природе, изучает не только ремесла, а и закономерности климатических изменений, ход пор года и т. п. Чуть ли не превыше всего ценит он результаты деятельности человеческого ума.
2.а) б)