Це було взимку. Одного разу в школі я подивився у вікно та побачив безліч сніжинок, що летять у повітрі. Я поставив собі питання: «Куди вони летять?» І тут же здогадався: вони шукають місце, де їм можна приєднатися до своїх друзів, до братів і сестер. Але, з іншого боку, вони не хочуть падати на землю. Їм подобається дивитися на всіх зверхньо, дивитися на нас, як ми робимо уроки.
Політ зимової сніжинки
Зима. На дахах машин і будинків лежить сніг. Я одна з цих сніжинок. Мене звуть Снігуронька. Назвали мене так, тому що я вся мереживна та не схожа на інші сніжинки. Всі мої брати й сестри пишаються тим, що сніг корисний, адже під ним і в сильні морози зберігається непошкоджене насіння трав, квітів, хліба.
Так ось! Я сиджу на хмарці та скоро впаду у вигляді маленької крапочки. Ой! Що це? Подув сильний вітер і ось я лечу! Як здорово! Ух ти, я, здається, лежу на самому краю будівлі, і схоже, це школа.
Але зараз почнеться мій другий політ. Я закрила очі, подув сильний вітер. І ось я вже лежу на землі. Так я пролежала два тижні та незабаром з мене та моїх братів і сестер зліпили сніговика.
В такому вигляді я стояла до весни, а потім розтанула. І в мене почалося нове життя.
Объяснение:
Объяснение:
1) Эпитеты:
Старые слова, вещие персты, светлое солнце, мечи булатные, светлый князь, Ярый тур Всеволод, красные девушки, поганые полки, червленые щиты, князья-молодые месяцы, золотое слово, железные полки, шелковый рукав, зеленое погребальное покрывало,стрелы каленые, чистое поле, острые мечи, синее море, чёрный ворон, красные девы.
2) Метафоры:
Растекался мыслию по древу; поострил сердце мужеством; скача,по мысленному древу; серым волком по земле; сизым орлом под облаками; живые струны; ум князя уступил желанию; вступил Игорь-князь в золотое стремя; Олегово храброе гнездо; восплескала лебедиными крылами; два солнца померкли; веселье по ковылю развеял; Игорь мыслью поля мерит; идут смерчи тучами.
3) Олицетворение:
Поле битвы в произведении сравнивают с пашней, Соловьиное пение не прекратилось — оно "уснуло", трава не просто полегла — она "никнет".
4) Сравнения:
Серым волком по земле; Сизым орлом под облаками; Скачут,как серые волки в поле; Словно лебеди распущенные; Соловей старого времени; Поскакал горностаем к тростнику; Белым гоголем на воду; Соколом полетел; Волком побежал; Соскочил серым волком; Опутаем соколенка.
5) Повторы:
"За Русскую землю,
За Игоревы раны -
Удалого сына Святославича",
"О Русская земля!
Ты уже за холмлом."
6) Обращения:
"Братие и дружино!
Луце жъ бы потяту быти,
неже полонену быти;
а всядемъ, братие,
на свои бръзыя комони,
да позримъ
синего Дону! ".