Отже, кожна прочитана байка викликає у людини роздуми. Читаючи байку «Дем'янова юшка», розумієш: історія, яку розповідає автор, зовсім не про конкретних Дем'яна та Фоку й не про юшці і надмірної гостинності. Дем'ян уособлює такі риси, як нав'язливість, прискіпливість, настирливість, невміння з повагою ставитися до бажань іншої людини. І ще байка вчить: гарні наміри не завжди мають добрі наслідки. Невміння працювати спільно, турбуючись про спільну справу, а не про власні смаки, уособлюють персонажі байки «Лебідь, Щука і Рак». Останній рядок цієї байки - «І тільки віз і нині там» - став крилатим висловом. Іноді за до цих слів характеризують стан справ людини, яка не здатна завершити розпочате. Байка допомагає зрозуміти: перш ніж взятися за якусь справу, треба добре зважити і свої можливості, і можливості своїх співучасників. Інакше вийде з тієї справи «тільки мука».
1.Главная мысль романа заключается в том, что автор хочет показать, что нет ничего важнее, чем семейные отношения, взаимопонимание и любовь, гармония в семье.
2.Рассказ заставляет нас задуматься о том, что лад и мир в семье достигается желанием каждого члена семьи. Взаимоотношения взрослых людей отражаются на детях, которые тоже страдают и грустят при размолвках родителей. Рассказ учит нас ценить свою семью, любить близких людей и поддерживать доброжелательный климат в семье. От нашего поведения тоже многое зависит - от заботливого отношения к близким людям и от того, насколько мы активны и настроены на позитив. Автор призывает нас быть добрыми и внимательными родителям и создавать в семье атмосферу взаимопонимания, поддержки и любви.
НАДЕЮСЬ ОЦЕНИШЬ И