Горький стоял во главе трёх крупных издательств — «Знание», «Парус» и «Всемирная литература» (с 1902 по 1921 г.), привнёс в книгоиздательскую деятельность новаторские подходы.
Несмотря на то, что некоторое время Горький был крупнейшим спонсором большевистской фракции, к Октябрьской революции и Советской власти в её начальный период он отнёсся скептически. Ходатайствовал перед большевиками за арестованных и приговорённых к казни.
Основной пафос творений Горького — мечта о «новых людях», бесстрашных и свободных, обладающих высочайшими интеллектуальными и физическими добиться сверхцелей за гранью возможного, не исключая бессмертия.
В эмиграции провёл в общей сложности более 18 лет, включая 15 лет — в Италии, при этом не овладел ни одним иностранным языком.
Книга Е.А. По «Золотий жук» написана у 1843 році. Твір значною мірою побудовано на розшифруванні піратської криптограми.Перша ж публікація твору мала шалений успіх у публіки.
Книга написана у жанрі логічної новели з детективною інтригою. Її вирізняє з-поміж інших творів напружений сюжет, чітка композиція, невелика кількість героїв, несподівана розв’язка.
Герої новели – детектив непрофесіонал на прізвище Легран, його слуга негр Юпітер та сам оповідач. Дія відбувається на невеликому острівці Салівон в Атлантичному океані. Сюди від переслідувань втікає з Нового Орлеана нащадок старовинного роду Вільям Легран. Тут він живе, і одного разу під час прогулянки з собакою-ньюфаундлендом знаходить на узбережжі золотого жука. Ця знахідка призводить до ланцюжка цікавих здогадок та розслідувань, після яких герої новели стають володарями величезного скарбу. Ця книга мені сподобалася, я впевнений що вона здасться цікавою кожному любителю пригодницької літератури.