— Будь ласка, не треба! — злякано сказав Снорк. — Краще покажіть нам, як ви вмієте закопуватися задом наперед за три секунди!
— Зробіть це от отут, тоді ми краще побачимо, — сказав Муми — Троль і показав на те місце, де була закопана банка.
— Невже ви думаєте, у мене тільки й турбот, що проробляти фокуси перед усякою малечею? — сказав мурашиний лев, але спокуса показати свою силу й спритність був занадто великий. Презирливо фиркаючи, він вибрався з ями й гордовито запитав: — Ну, де я повинен заритися?
— От отут, — показав Муми — Троль.
Мурашиний лев знизав плечима й устрашающе скуйовдив гриву.
— Так дивитеся ж, крихти — малявки! — крикнув він. — Зараз я піду під землю, а як повернуся, знімання вас! Раз, два, три!
И, обертаючись немов пропелер, мурашиний лев задом наперед пішов у пісок, прямо в банку. Це й справді відбулося за три секунди, а може, ледве швидше — за дві з половиною, тому що лев жахливо розсердився
Жар-птиця-казкова птиця, персонаж російських казок, зазвичай є метою пошуку героя казки. Пір'я жар-птиці мають здатність світити і своїм блиском вражають зір людини. Жар-птах-вогненна птиця, її пір'я блищать сріблом і золотом (у кресала пір'я рудозлаті), крила — як язики полум'я, а очі світяться як кристал. За розмірами Жар-птиця досягає павича.
Видобуток жар-птиці пов'язана з великими труднощами і становить одну з головних завдань, які задає в казці цар (батько) синам. Добути жар-птицю вдається лише молодшому синові. Міфологи (Афанасьєв) пояснювали жар-птицю як уособлення вогню, світла, сонця. Жар-птиця харчується золотими яблуками, що дають молодість, красу і безсмертя; коли вона співає, з її дзьоба сиплються перлів.
Спів жар-птиці зцілює хворих і повертає зір сліпим. Залишаючи осторонь довільні міфологічні пояснення, можна зіставити жар-птицю з середньовічними, дуже популярними і в російській, і в західноєвропейській літературі расрас
Объяснение: