Моріс Метерлінк – видатний драматург світового значення, який став відомим завдяки свої творам. Його одразу сприймали як представника символізму. Був прихильником містичної дійсності і стверджував, що за світом, який ми знаємо, приховується справжній, загадковий світ, який нам не відомий. Одним із найвідоміших творів, який сколихнув світ, був «Синій птах».
f
«Синій птах» – це філософська п’єса, що втілює у собі символічну концепцію про сенс буття людини. Синій птах вважається символом добра та щастя. У творі герої займалися пошуками саме
f
цього птаха, а на перешкоді була боротьба сил добра та зла. Сама п’єса складається із шести дій, дванадцяти картин. Основною ідеєю твору є всемогутність людини. Також у творі можна знайти мотиви радості буття, бідності. Так, якщо у першій картині мотив бідності дуже яскраво почувається і перебиває інші настрої, то в останній частині, хоча цей мотив залишається, він поступово заміщується радістю буття.
Метерлінк вважає, що основним сенсом життя людини є пошук істини і ця ідея була дуже гармонічно втілена у творі «Синій птах». Даний твір є казкою. Починаючи з першої частини кожен переміщується у чарівний світ,
f
який був майстерно створений. Про це свідчить навіть одяг, у який були одягненні персонажі. Це були костюми відомих казкових героїв. Головні герої вирушають у подорож, у пошуках щастя та істини, потрапляють у різні пригоди, до чарівних країн.
Помічниками і заступниками, а іноді і ворогами для них є тварини та речі. Дана п’єса нагадує казку не лише через свою яскравість та неупереджену неповторність, але й через сам настрій у творі, який варіює від радісного, щасливого до оптимістичного. Чудовий гумор та гарний настрій створюють ефект казковості та легкості.
f
Отже п’єса Моріса Метерлінка «Синій птах» – це унікальний твір, який навчає цінувати дійсність та не надавати перевагу негативним настроям.
fff
fff
Объяснение:
И. С. Тургенев никогда не отличался такими крайними взглядами.
Дворянин и либерал, Тургенев всегда выражал более
умеренные позиции по отношению к общественно-политическим
вопросам. Многие проблемы интересовали его в первую очередь
с точки зрения Нравственной, и такая позиция присуща
"Запискам охотника".
Основная тема рассказов цикла-взаимоотношения крестьян
и помещиков при крепостном праве.
Автор рассказывает о несчастных судьбах людей
из простого народа, о гибели народа, о жестокости старост
и помещиков.
С огромной теплотой, сочувствием пишет Тургенев про
русского крестьянина.
Писателя волнует положение крестьян:
"с мужиком как с куклой поступают:
повертят, повертят, поломают, да и бросят".
Крестьянин для Тургенева - человек, наделенный
настоящим
природным умом, добрым и отзывчивым сердцем,
преисполненный различных талантов.