Найбільша цінність держави, її сила – це народ, а народ – це і є сила. Згуртований народ – це непробивна, нездоланна міць. А єдність всіх людей в боротьбі за праве діло – це ще більше могуття, яке не можливо здолати.
Саме згуртовану боротьбу за добро, мир і спокій простого народу можна гати в історичній повісті Івана Франка “Захар Беркут”. Там розповідається про мешканців села Тухля, які згуртовано та відважно відбивали набіги монголо-татар, котрі нападали несподівано і жорстоко, руйнували помешкання, знущалися з людей,
залишали після себе страшну розруху. Люди не могли протистояти цим набігам самостійно, тому вони об’єдналися.
Порадившись, оцінювали ситуацію, могли розрахувати свої сили таким чином, щоб дати відсіч нападникам. Тут ми бачимо як тухольці злагоджено виконують накази мудрих сільських старійшин. Також вартий уваги епізод, коли люди перегороджували річку, гуртом носили мул, гілля, валили дерева, працювали усі – від малого до старого. Цей твір Івана Франка має історичне підгрунтя. Автор доводить, що сила народу в його єдності.
Недарма ж в нас говорять, що гуртом і батька легше бити. Навіть у найскрутніших
ситуаціях, таких, які описані в творі “Захар Беркут”, коли людям загрожує цілковита руйнація та навіть смерть, єдність людей може їх врятувати.
Особливо актуальним цей твір є сьогодні, в час, коли довкола нас відбуваються події, несумісні з поняттям незалежності та свободи. Саме в цей складний для нашої держави період, варто бути як ніколи згуртованими та єдиними в своїх намірах та єдиній меті.
Объяснение:
У него в самом деле удивительная судьба – прижиз-
ненная и посмертная.
Карл XII оказал сильнейшее влияние на пути раз-
вития как шведской, так и российской истории, не го-
воря уже о Польше, Саксонии и Дании. Для Швеции
его правление ознаменовало наивысший взлет «вели-
кодержавной» идеи, а гибель привела к постепенному
отказу от империалистических амбиций. Россия в хо-
де войны с Карлом XII была поставлена перед необхо-
димостью реорганизовать всю систему государствен-
ных и общественных отношений, а победа в Северной
войне сделала ее полноправным членом тогдашнего
европейского сообщества.
Рассматривая историю с точки зрения государства, деятельность Петра можно назвать выдающейся, а самого императора - Великим. Но не зря существует мнение о том, что современникам реформ всегда приходится нести груз преобразований на себе. Это потомки по истечению лет могут нахваливать великое. Но нельзя забывать, что любое преобразование проводится за счет народа.
М. В. Ломоносов написал: "Ежели человека Богу подобного, по нашему понятию, найти надобно, кроме Петра Великого не обретаю". Нельзя не согласиться с мнением великого ученого, но во времена правления Петра была распространена народная легенда о "царе-антихристе". Из протокола полиции о подслушанных разговорах крестьян: "Как Бог нам его на царство наслал, так мы и светлых дней не видали… Мироед! Весь мир переел, все переводит добрые головы… "
Объяснение: