І. Організаційний момент . Емоційне забарвлення уроку . Створення позитивного настрою (побажання гарного настрою та успішної роботи на уроках).
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Оголошення теми, мети і завдань уроку, мотивація навчальної діяльності .
Сьогодні ми з вами відкриваємо надзвичайно цікаву сторінку світової історії та культури – добу Середньовіччя. Ви вже знайомилися з цією епохою на уроках історії. Що ж таке Середньовіччя? Тисячоліття, що відділяє Давній світ від Нового часу в історії людської цивілізації, називають Середніми віками. Цей термін ввели італійські гуманісти на межі 15 і 16 ст., вважаючи Середньовіччя часом глибокого культурного занепаду. Це часи жорстокої інквізиції та хрестових походів. Але Середні віки – важливий етап у становленні світової культури, саме вони стали підґрунтям для розвитку самобутніх культур Заходу і Сходу. Середньовічна культура подарувала людству справжні шедеври архітектури, живопису, літератури.
- Часто до терміна «Середньовіччя» додають епітет «темне». Чи доречний тут цей епітет?
+Сьогоднішній урок мені хочеться провести у формі подорожі. І хоч ця прогулянка буде умовною, символічною, але в ній пройдемо справжні сходинки, що ведуть до вміння творчо мислити, аналізувати, здобувати нові знання, формувати особисту думку.
Главный герой повести А. С. Пушкина «Станционный смотритель» – это Самсон Вырин, простодушный, крепкий мужчина около 50 лет, низкого слоя общества (чиновник низшего класса).
Он был простым станционным смотрителем. Он устроил себе и дочке незаурядный быт, и жизнь его скучна и однообразна. Его дочка, Дуня, сбегает с гусаром. Их связь прервалась на долгие годы. Самсон скучал и страдал по дочери, зная, что она не вернется к нему никогда.