Васютка плавал в озере . Бегал вокруг озера . И вдруг увидел везде лес . Заблудился . Васютке выйти смелость и смекалка . Для Васютки самое трудное время оказалось -вечерние время . Потому что было очень темно и страшно. Васютка вспоминал уроки я и Украина . Что там рассказывали , что надо делать , когда заблудишься. Васютка очень тонко прислушивался к звукам озера . Как бурчала водичка или рыбка вспрыгнет. У него было что поесть и он кормил рыбок так общаясь с ними . Взрослые рыбаки решили назвать озеро Васюткиным именем потому что сам Васюка был очень смелый , у него работала смекалка . Он вышел из леса ( вокруг озера лес ) невредимым .
Объяснение:
(вроде так не помню хорошо если не так)
люди должны беречь природу: не поджигать в лесу сухие листья,не разбрасывать мусор, не оставлять непотушенные костры. человек бросивший мусор в лесу не догадывается, что его съедят животные, вседствие чего последние могкт заболеть. мусор очень долго разлагается:полиэтиленовый пакет около 250 лет, а под ним земля становиться "мертвой". человек оставляет непотушенные костры, а огонь захватывает ближайшие деревья и сухую траву,начинается пожар.
в рассказе Васюткино озеро главный герой,13-летний мальчик Вася,не только знает лесные законы,но и умеет их применять:он сам разжег костер,застрелил и приготовил птицу,сумел сорентироваться в тайге. Если бы ВАсилий этого не знал,то неизвестно,выжил бы он!
имя Васидий с древнегреческого означает "царь", и в рассказе мальчик Вася был истинным царём природы, потому что не навредил природе и сумел выжить.
Канадський письменник Е. Сетон-Томпсон був великим знавцем природи. Він одним з перших в літературі правдиво зобразив життя тварин.
Відомо, що в Е. Сетон-Томпсона досить своєрідний підхід до зображення вовків. Приклад цього - розповідь «Лобо».
Як відомо з твору, Лобо - це Великий вовк, який був ватажком зграї. Його вважали наймудрішим в зграї, тому що він був розумним вовком, який «відчував» все пастки і капкани і вмів їх обходити. Його сила і розум викликали повагу навіть у мисливців.
Але одного разу хитрий і мудрий Лобо промахнувся. І сталося це тоді, коли його кохана, красива, горда і сильна біла вовчиця Бланка, потрапила в капкан. Лобо всіляко намагався її врятувати. Він не думав про себе. І врятувати Бланке не пощастило. Лобо схопили мисливці. «Він втратив і силу, і волю, і подругу». Серце вовка не витримало: він помер.
В оповіданні автор показує вовків такими, якими вони є насправді, їх хижість, ворожість і одночасно природну силу, хитрість, відданість. Лобо вчить людей цінувати життя, яка має сенс лише тоді, коли освітлене любов'ю до іншого.
Е. Сетон-Томпсон закликає вчитися у природи мужності і боротьби за життя, самопожертви, сили духу. А ще - благородства і рицарства. У своїй розповіді «Вовки» письменник так пише про лицарство вовка: «Лицарство в найпростішому розумінні цього слова можна визначити так: увага, яку проявляє людина до жінки як представниці слабкої статі. В такому розумінні лицарство серед вовків є досить поширеним явищем». Лобо дійсно показав лицарське ставлення до вовчиці Бланки та вірність в любові.
У Сетон-Томпсона багато творів про Тварин, яких він дуже любить. Можливо, тому, що в світі тварин всі чесніше, справедливіше. Там немає лицемірства, підкупу, зради, зла. Там якщо борються - то виживають, якщо люблять - то назавжди.
Було б чудово, якби люди теж завжди були до кінця чесними і справедливими. Можливо, ми коли-небудь зможемо опанувати цю науку за до кращої вчительки - Природи.