М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
gipotop
gipotop
11.12.2020 11:00 •  Литература

1. «Меж ними все рождало споры…». Евгений Базаров и Павел Петрович Кирсанов в романе И.С. Тургенева «Отцы и дети». Есть ли в споре «отцов» и «детей» победители? 2. Путешествие – прекрасный познания жизни... композиция, образы, темы (по страницам поэмы Н.А. Некрасова «Кому на Руси жить хорошо»). Чтение наизусть отрывка из поэмы «Кому на Руси жить хорошо» (по выбору обучающегося).

👇
Открыть все ответы
Ответ:
butyuginap06qhe
butyuginap06qhe
11.12.2020

1.сАША чЕРНЫЙ ОЧЕНЬ ХОРОШИЙ ПИСАТЕЛЬ

2.

Родился в Одессе в зажиточной еврейской семье. Отец, Михаил Давидович Гликберг (1852 — 6 сентября 1911)[4], был провизором, разъездным представителем химической фирмы[5] (степень аптекарского Михаил Гликберг получил 16 апреля 1871 года на медицинском факультете Императорского университета Святого Владимира в Киеве[6]). Мать, Марьям Мееровна (также урождённая Гликберг, 1857—?), происходила из купеческой семьи — её брат, купец 2-й гильдии Янкель Меерович (Яков Маркович) Гликберг, был занят в железной скобяной торговле[7][8][9]. Родители поженились 8 июля 1877 года. В семье было пятеро детей — Лидия (1879), Александр (1880), Владимир (1883), Ольга (1885—1893) и Георгий (1893)[10][11]. Семья проживала в доме Семашко (квартира 18) на Ришельевской улице

4,7(14 оценок)
Ответ:
узбек2004
узбек2004
11.12.2020
Я вірю, що на нашій планеті немає жодної історії, яка була написана просто так. Кожна новела, роман, повість або оповідання несе в собі особливу ідею, що в той чи інший час ставала рятівним містком сподівань для якоїсь людини або цілого народу. Одним із насправді значних для нашої країни твором можна назвати пригодницьку героїчно-романтичну повість Михайла Коцюбинського «Дорогою ціною».

На мою думку, із цієї історії можна почерпнути багато мудрості. По–перше, відчайдушна спроба втечі Остапа й Соломії демонструє нам усю нескореність та волелюбність українського народу. Як і безліч селян в 30х роках 19 століття, вони не побоялися покинути рідний дім, аби віднайти свободу. Ні небезпеки, ні смертельні загрози, ні труднощі не змогли зупинити невпинний потік сподівань на вільне життя. Закохані чудово знали, якою може бути плата за їхню мрію, проте, не вагаючись, кинулися до волі. Їхня справжня віра й жертовність заради одне одного насправді вражає. Врешті за свободу їм таки довелося сплатити найвищу плату — життя. Соломія, намагаючись визволити Остапа, втонула в Дунаї, а парубок залишився вбитим морально й фізично, бо втратив кохану.

Чому ж так сталося? Чому автор прирік своїх героїв на повну поразку? Тому що Коцюбинський хотів розкрити для всіх іще одну істину: здобути щастя можливо лише на своїй землі. Остап та Соломія бігли з Батьківщини. Так само втікали й тисячі інших людей. Проте автор, який і в свій час бачив селян, які від бідності й безвиході бігли за океан, був переконаний, що тільки у своєму домі можна здобути щастя. І покласти життя за волю — це не страшно, проте потрібно здобувати свободу для усього народу, для усіх жінок та дітей, а не лише для себе одного.

Як писав ще Тарас Шевченко:

«Нема на світі України,
Немає другого Дніпра,
А ви претеся на чужину
Шукати доброго добра,
Добра святого. Волі! Волі!»

Ця повість чітко дає зрозуміти: через які історичні події довелося пройти українцям, аби здобути волю. Адже тяжко навіть уявити, скільки страждань перетерпіли наші предки через кріпацтво, поневолення духу й тіла, пригнічення людської честі й гідності. Кров’ю та кістками наші прабатьки заплатили за волю сучасників, тому перед обличчям пращурів та самої історії ми не маємо права допустити підкорення нас іншими, пристосування до несправедливості, до тиранії та імпералізму, який сьогодні раз у раз кидає хижі погляди на нашу Батьківщину.

Отже, повість «Дорогою ціною» Михайла Коцюбинського надихає читача на безліч цікавих думок: починаючи від захоплення щирим та вірним коханням до відчуття справжнього патріотизму й поваги до волелюбства.

Вибери найголовніше )
4,7(9 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Литература
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ