Объяснение:
Герої більшості творів Короленка – звичайні люди. Перед багатьма з них постає питання про сенс життя. Він особливо актуальний в повістях «Парадокс» і «Сліпий музикант».
Короленка був упевнений в тому, що люди створені для щастя, як птиці для польоту. Цією думкою він ділиться в творі «Парадокс». Вустами каліки говорить сам автор, впевнений в тому, що кожен на цьому світі гідний кращої долі. Короленка впевнений: як би жорстока не було життя, потрібно сподіватися на краще. Цією думкою наповнений вірш в прозі під назвою «Вогники».
Оптимізм автора – не бездумно, що не відірваний від тягот життя. Наприклад, у творі «Сліпий музикант» дорога Петра до самопізнання неймовірно важка. Через страждання герой відмовляється від свого права на безтурботне життя. Він вважає за краще зануритися в світ людей, щоб зрозуміти, що ж насправді – справжнє щастя.
У всіх творах Короленка звучить така думка: не треба боятися труднощів, навіть якщо здається, що вони нестерпні. Люди повинні прагнути до світла, навіть якщо навколо тьма. Вихід є з будь-якої ситуації, головне – намагатися знайти в собі сили на боротьбу з проблемами.
Платон Каратаев Пьеру обрести понятие счастье.Он научил Пьера любить жизнь даже в самых тяжелейших условиях.Платон Каратаев обладает особым знанием жизни,он живёт не разумом,а сердцем.От этого человека исходит душевное спокойствие,тепло,некий уют.
Толстой делает образ Платона таким круглым,тёплым.Вообще "круглость" в Войне и мире-это гармония единения.В Платоне Каратаеве это единение мыслей и чувств крестьян.Если попробовать проникнуть в глубину его образа,то можно увидеть,что его образ как-бы противопоставляется образу жизни дворян
Также он конечно полностью поменял отношение Пьера к жизни